Noże zaprojektowane do zadań specjalnych

Jeżeli lubimy spędzać czas na gotowaniu, zdecydowanie chcemy mieć w szufladzie wysokiej klasy, wytrzymałe i ostre noże. Każdy dobry kucharz, nawet amator zdaje sobie sprawę, że jeden nóż w szufladzie to za mało.Naturalnie, dobrze jest mieć stosunkowo uniwersalny nóż szefa kuchni, którego używamy prawie do wszystkiego, ale warto kupić także nóż do pieczywa, do filetowania, do mięsa.

Czytaj dalejNoże zaprojektowane do zadań specjalnych

Oprzyrządowanie kuchni

Zestaw garnków komponujący się z 99 fragmentów, 120 noży, każdy do czegoś innego, 12 modeli rondli oraz tysiące dalszych urządzeń kuchennych nie uczynią z nikogo świetnego kucharza. Rzeczywistość jest taka, iż do pitraszenia na poziomie domowym potrzeba mało, a dzięki temu zaoszczędzimy ogromnie dużo przestrzeni w naszej kuchni, oraz nie będziemy zmuszeni przebijać się do blatów przez stertę naczyń.

Czytaj dalejOprzyrządowanie kuchni

Broń typu „militarnego”, kontra tak nazywana „broń biała” – czy naprawdę aż tak mocno się od siebie różnią?

Kiedy słyszymy słowo „broń”, sporej większości spośród nas w głowie ukazuje się od pierwszej chwili wizerunek jakiegoś podręcznego pistoletu, lecz nie zawsze tak było – niegdyś bronią nazywano przede wszystkim miecze, sztylety oraz noże, oraz sporo innych rzeczy, takich jak chociażby kusze, halabardy, czy też nawet dzidy.

Czytaj dalejBroń typu „militarnego”, kontra tak nazywana „broń biała” – czy naprawdę aż tak mocno się od siebie różnią?

1 z 11