Jak planuje się tajemniczego klienta?

Coraz więcej firm w kraju decyduje się na przeprowadzenie w swoich placówkach badanie mystery shopper. Żeby to się ziściło zatrudnia się agencję badawczą, która z kolei zatrudnia do tego specjalnie przeszkolonych pracowników.

Jakkolwiek zachodzicie w głowę na czym polega takie badanie. Przede wszystkim bada się poziom obsługi klienta na terenie konkretnego sklepu. Oczywiście zorganizowanie badania wymaga czasu i dużo kosztuje. Jednak działy marketingu prawie zawsze chwalą sobie rezultaty. Duże przedsiębiorstwa zamawiają takie usługi raz na kilka miesięcy, aby mieć na bieżąco pod kontrolą swoich sprzedawców, a także utrzymywać na zadowalającym poziomie jakość swoich usług. (Ogłoszenie: praca (zobacz oferty pracy tapicer)).Jak się to odbywa? W pierwszej kolejności na spotkaniu z przedstawicielem firmy sprawdza się jakiego rodzaju procedury sprzedaży są praktykowane w przedsiębiorstwie, a także standardy obejmujące wygląd sklepu, tj.ekspozycji towaru jak również opisu typowego klienta. Dalej opracowuje się specjalny formularz, zawierający właściwą ilość pytań.

tapicerowany zagłówek łózka

Autor: http://www.homespothq.com
Źródło: http://www.flickr.com

Często są to pytania zamknięte, żeby audytor (odkryj więcej) mógł szybko dokonać oceny placówki, jednak pytania otwarte są także potrzebne. W nich bowiem ankieter może dodać swoje uwagi, które stanowią wyjątkowo pomocny materiał badawczy.

Kiedy mamy już gotowy formularz wskazane jest, żeby zatrudnić osoby, które wykonają część badania w terenie. Wybrany pracownik powinien być z natury uważny, mieć trochę zdolności aktorskich.Oprócz tego poszukuje się ludzi, którzy rzetelnie wykonają swoje zadanie . Zdarzały się bowiem trudne sytuacje, gdy ktoś wcale nie odwiedził danego sklepu, a formularz wypełnił. (Ogłoszenie: praca Tarnów).
Firma badawcza, która angażuje audytorów, musi ich wcześniej skutecznie wyszkolić.Tego typukurs nie trwa długo i nie drogie.
Zwieńczeniem działalności badawczej jest raport. Odnajdziemy w nim część analityczną oraz zalecenia dla klienta. Często przedsiębiorstwa dowiadują się, że ich procedura sprzedaży jest nieskuteczna, a ich pracownicy nie wykonują sumiennie swojej pracy, zaniżając w ten sposób wyniki sprzedaży.

Okulary z soczewkami do pracy biurowej

Autor: JZO
Źródło: JZO

Ponieważ ostatnio jest to dosyć popularna praca, również w środowisku studentów, nawet w mniejszych miastach znajdziemy zatrudnienie jako mystery shopper. Wszystkie osoby zainteresowane, tego typu ogłoszeniami, powinny wiedzieć, że samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła: praca Tarnów nie wystarczy. Często w dużych serwisach z ogłoszeniami nie znajdziemy ofert typu praca tajemniczy klient. Powinniśmy wtedy odwiedzić strony funkcjonujących w naszym województwie firm badawczych i wysyłać CV prosto na ich e-mail.