Żyjemy w czasach nieprzerwanego informacyjnego szumu. Jak sobie z nim poradzić, jak przetrwać w takich czasach?

Żyjemy w czasach nieprzerwanego informacyjnego szumu. Jak sobie z nim poradzić, jak przetrwać w takich czasach?

Prawdziwą plagą jest dzisiaj szum informacyjny. Nie da się wszystkiego ogarnąć w sposób logiczny i całościowy, ciężko jest znaleźć odpowiedni ciąg przyczynowo – skutkowy, trudno określić, co jest dobre a co złe.

Reklamy plakatowe

Autor: Andy Walton
Źródło: http://www.flickr.com
To najłatwiejsza droga by zająć skrajne stanowisko – gdy bowiem ciężko o jakiś życiowy drogowskaz, to znaczy, że chcemy opowiedzieć się po jakiejś ze stron. Niestety, konsekwencje takich czynów są daleko idące i raczej nie wychodzą nam na dobre.

Pełna skrzynka nie oznacza już posiadania dużej ilości ludzi, z którymi wymienia się je, czyli, listów wysłanych do nas od przyjaciela czy przyjaciółki, gorących pozdrowień z dalekich krajów czy zwykłych życzeń. W dzisiejszych czasach tradycyjna, jak i elektroniczna poczta, to najczęściej skrzynka pełna gazetek promocyjnych, ulotek czy ofert. Przeglądając je, robimy to zazwyczaj od niechcenia, chyba, że szukamy jakieś konkretnej usługi, czy produktu. Są one dla nas codziennością, po prostu są, zwykły element codziennej układanki. Nie zgodzą się jednak z tym osoby, dla których takie gazetki promocyjne i inne promocje są ważne.

Często za ich pomocą takie osoby mogą się dowiedzieć o promocji w najbliższym markecie czy jakiejś ciekawe wyprzedaży. Najczęściej takiego typu informacje czytają uważnie ludzie starsi, zresztą jeśli mówimy o poczcie tradycyjnej, to raczej to nie powinno dziwić. Młodzi ludzie bowiem zostawiają wszędzie swoje

Reklama zewnętrzna

Autor: Map of the Urban Linguistic Landscape
Źródło: http://www.flickr.com

e-maile, więc to raczej tą drogą, a nie zwykłą pocztą dostarczane są najróżniejsze oferty i promocje.

Jednakże nie jest to norma, bo wiele firm dostarczających takie informacje robi to drogą tradycyjną – zwykłą pocztą, jak i nowoczesny – na skrzynkę mailową. Nie zapominajmy również o jeszcze nowocześniejszych kanałach komunikacji, jak profile w mediach społecznościowych czy reklamy na smartfonach czy tabletach.

To jednak reklamy skierowane przede wszystkim do młodych ludzi. Ludzie starsi preferują tradycyjne kanały komunikacji, no przecież przyjemnie tak usiąść przy herbacie i pooglądać gazetkę reklamową.

Interesuje Cię skąd czerpiemy wiedzę na przedstawiony w naszym artykule temat? Zachęcamy zatem do następnej strony – tam mamy dla Ciebie merytoryczne źródło (http://www.ksiegowi-doradcy.pl/kategorie/weryfikacja-ksiag-kontrola-ksiegowa).

Po kolejnym łyku herbaty zastanowić się nad kolejnymi zakupami. Co więcej, teraz są czasy na promocje, bo każdy sklep obniża ceny i walczy tym samym o klientów.

Zaintrygował Cię ten wpis? Jeśli tak, to czytaj jeszcze (https://screenmed.pl/) o zbliżonej dziedzinie na nowej witrynie – znajdziesz ją w linku pod spodem.

Korzystamy na tym my wszyscy – tradycyjni i nowocześni.