Zwyczajny dzień pracy magazyniera, czyli od skanowania do wyniesienia śmieci

Zwyczajny dzień pracy magazyniera, czyli od skanowania do wyniesienia śmieci

Praca związana z segregowaniem produktów przeważnie wykonywana jest na zapleczach magazynowych potężnych sklepów lub mniejszych zakładów, obracających na rynku jednym, maks kilkoma wytworami. Co powinni wiedzieć pracownicy sortowni, czego można się spodziewać w takiej pracy, których błędów nie popełniać, jakie są w końcu oczekiwana zarobkowe?

Wózek magazynowy

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Sortowanie to po prostu szeregowane, porządkowe prace wykonywane przeważnie na magazynach. Do sortowania zalicza się praktycznie wszystko, nie tylko produkty do skonsumowania – od odpadów przez fabryczny plastik, po zamienniki w warsztacie samochodowym.

W pracy fizycznej do sortowania owoców zalicza się licznych pracowników sezonowych, żeby zatowarowane skrzynki zostały przekazane prosto do sprzedaży. Grupowaniu podlegają też używane ubrania, które znajdziemy później w sklepach z używanymi ciuchami.

Nie są to oferty pracy Grójec, które wymagają szczególnych uprawnień i wysokiego wykształcenia – na zwykłego magazyniera wystarczy wykształcenie średnie lub techniczne. Najważniejsza w tym miejscu jest rzetelność i sprawna organizacja pracy. W dużych korporacjach, gdzie ludzie od sortowania nie nadzoruje tylko szef, ale i kamery, praca podlega dodatkowej weryfikacji. W małych przedsiębiorstwach rośnie rola zaufania w relacjach szefa z zatrudnionym pracownikiem magazynów. Przez miesiące, lata takiej pracy (na stronie), taki pracownik nabywa rzecz bezcenną: wie o każdym kącie, półkach i produktach na nich gromadzonych z datami ważności włącznie. Każdy nowy magazynier zmuszony jest uczyć się koordynacji od nowa.

Autor: HEMMERSBACH

Pracownicy sortowni muszą być gotowi do wyładunku produktów. Krzepa fizyczna jest przydatna także w logistyce, w wychodzeniu poza cztery ściany magazynu. Przydatne okazuje się również prawo jazdy, by magazynier mógł wspomóc, a nawet zastępować w zaufaniu kuriera. Praca Grójec przy sortowaniu to duża rutyna, szczególnie w sektorze spożywczym. Etat w pracy na sortowaniu na początku wydaje się ciężki, zwłaszcza gdy w typowo fizycznej pracy wynagrodzenie niewiele przekracza tysiąc złotych na czysto. Zagraniczne stawki, szczególnie w pracach wakacyjnych prezentują się w przeliczeniu na polskie warunki dużo lepiej.