Zdolność tworzenia sieci znajomości

Zdolność tworzenia sieci znajomości

Zdolność tworzenia sieci kontaktów ma możliwość okazać się dużym akceleratorem dla realizacji celów. Jest także idealną okazją do rozszerzania własnej strefy komfortu. Poznawanie osób z rozmaitych specjalności uzupełni całościową wiedzę i będzie specyficznym instruktażem umiejętności interpersonalnych.

Networking to proces budowania kontaktów i utrzymywania relacji z osobami z najbliższego środowiska, grona zawodowe, towarzyskie, grupy społecznościowe, fora dyskusyjne, szkolenia, konferencje, znajomi, rodzina, kontakty pozyskiwane w trakcie edukacji. Aby skutecznie budować swoją sieć kontaktów, należy pamiętać, że jest to proces długookresowy, opierający się na dwustronnym zaufaniu, dbaniu o relacje poprzez metodyczny kontakt, także użyczaniu obustronnego poparcia. Networking to coś więcej aniżeli kilkaset połączeń w telefonie i o wiele więcej niż martwa obecność na portalu społecznościowym. Jest to modelowanie siatki kontaktów, to jeden z najskuteczniejszych metod konstruowania biznesu lub rozkręcania kariery zawodowej. Najwięcej stanowisk udaje się odnaleźć właśnie dzięki sieci kontaktów.

Networking najbardziej przydaje się w biznesie, w czasie szukania partnerów biznesowych, pracujących, czy też konsumentów.

Jeśli zainteresował Cię opisywany artykuł, to odsyłacz do strony zaprowadzi Cię do podobnych materiałów. Nie ociągaj się tylko kliknij tutaj!

Jest również ważny dla ludzi pracujących na etacie, w czasie poszukiwania pracodawców, wzmacniania swojej sytuacji w firmie, lub nawiązywania nowych relacji zawodowych.
Największa potęga networkingu tkwi w zróżnicowanej sieci kontaktów. Im bardziej zróżnicowana będzie sieć kontaktów, tym łatwiejsze okaże się osiąganie własnych zamierzeń.
Networking na pierwszym miejscu stawia na relacje, nie pożytki. W budowaniu sieci kontaktów najważniejsza jest stosunek z drugim człowiekiem. Ludzie uwielbiają robić biznes z ludźmi, których znają i lubią. Dlatego alternatywa rozpoczęcia współpracy powinna być na dalszym planie. W networkingu idzie o pielęgnowanie stosunków z innymi ludźmi w taki sposób, ażeby można było się do kogoś zwrócić, kiedy potrzebujemy wiadomości i polecenia, oraz komuś pomóc, gdy będzie mu to pomocne.
W networkingu nie chodzi o rozdawanie jak największej liczby wizytówek, chociaż jeżeli jest taka potrzeba, należałoby je mieć w kieszeni.