Zawód aktuariusza- towarzystwa ubezpieczeniowe oraz obliczanie ryzyka projektów biznesowych w przedsiębiorstwach

Zawód aktuariusza- towarzystwa ubezpieczeniowe oraz obliczanie ryzyka projektów biznesowych w przedsiębiorstwach

Wybierając ścieżkę kariery zawodowej mamy mnóstwo dróg do wyboru. Jedną z dróg, przeznaczoną dla nielicznych jest praca aktuariusza. Prowadząc firmę możemy spotkać się z osobą wykonującą taki zawód, który wymaga specjalnych uprawnień.

Aktuariusz jest osobą, która specjalizuje się w matematyce finansowej. Na przykład oblicza wartość ryzyka projektów biznesowych bądź związany jest z firmami ubezpieczeniowymi. Osoby pełniące tego rodzaju zawód stanowią niewielką część naszego społeczeństwa. By zdobyć zawód aktuariusza potrzebne jest zdanie państwowego egzaminu, który z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Dlatego właśnie niewiele kandydatów zostaje aktuariuszami. Oprócz tego powinniśmy cechować się niezwykłymi umiejętnościami matematycznymi oraz analitycznym umysłem. Wycena ryzyka a także różnych zobowiązań klientów wymaga czasami mnóstwa pracy, jest ona jednak bardzo opłacalna – czytaj . Towarzystwa ubezpieczeniowe nie są w stanie działać bez aktuariuszy i to przede wszystkim one zatrudniają tego rodzaju osoby. Zarobki są bardzo zadowalające, nawet na samym początku kariery, warto więc wybierać tę drogę naszej kariery zawodowej.

emeryt

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com

Zanim zdecydujemy się na krok w stronę zdobycia zawodu aktuariusza, warto sprawdzić czy mamy do tego dobre predyspozycje.

Zachęcamy – kliknij tutaj (http://www.efematic.pl/) i przeloguj się na kolejną naszą witrynę. Na niej czekają na Ciebie świeżutkie oraz rzetelne artykuły.

Nie każdy kandydat posiada wystarczające umiejętności analityczne tudzież zdolność do prognozowania ryzyka. Czasem towarzystwa ubezpieczeniowe organizują kursy wprowadzające do tego typu zawodu, na których można zweryfikować swoje umiejętności oraz zapoznać się z pracą na stanowisku aktuariusza. Praca w zawodzie aktuariusza to między innymi rezerwy emerytalne, marginesy wypłacalności bądź udział w procesach przedsiębiorstw związanych na przykład z fuzjami bądź przejmowaniem firm przez inne spółki – czytaj . Zawód jest bardzo odpowiedzialny, nierzadko to od opinii aktuariusza zależą dalsze działania firmy, która go zatrudniła.

Praca w zawodzie aktuariusza nie zawsze jest prosta, jednak stwarza bardzo duże możliwości do rozwoju.

Jeżeli masz chęć poznać większą ilość informacji na prezentowany temat, to sprawdź ten link – jest tutaj bardzo świeża treść (https://www.workservice.pl/praca/doradca-klienta/warszawa/) dotycząca tej tematyki.

Można pracować tak samo w towarzystwach ubezpieczeniowych jak też wszędzie tam, gdzie potrzebna może być wycena ryzyka. Dzięki aktuariuszom tworzone są programy emerytalne albo mogą oni pomóc firmom w podejmowaniu mnóstwa decyzji finansowych bądź związanych z ubezpieczeniami firmy i pracowników.