Zastrzyk gotówki w trudnych czasach

Zastrzyk gotówki w trudnych czasach

Planujesz założyć firmę, ale obawiasz się, że nie wystarczy ci funduszy? Twoje przedsiębiorstwo wpadło w tarapaty? Nie martw się, znamy sporo rożnych metod na zdobycie funduszy dla działalności. Namawiamy do przeczytania dzisiejszego tekstu, który z pewnością wyjaśni wiele niełatwych spraw.

scrubble ułożone w słowo money

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Wydaje się, że najchętniej wybieraną metodą jest kredyt na start dla firm. Wiele instytucji finansowych udostępnia takie wspomaganie dla młodych firm. Zazwyczaj niezbędne jest zaprezentowanie kompleksowego biznesplanu, aby decydenci z banku upewnili się, że twoja działalność posiada szanse na sukces. Z tej przyczyny powinieneś znaleźć sporo czasu, by rozpisać wiarygodny i bezbłędny plan. Jeżeli nie orientujesz się, jak powinno się rozpisywać takie rzeczy, poproś o pomoc przyjaciela, który zna tematy marketingowe. Nie masz kogo spytać? Cóż, jest wyjście – szukanie informacji na własną rękę. Tego rodzaju informacje znajdziesz w internecie. Dobrym wyborem jest również zakup książek o najważniejszych kwestiach marketingu – najwartościowszy jest podręcznik, który opracował Philip Kotler. Kluczowe jest wykonanie wiarygodnej analizy SWOT (mocne strony, słabe strony, szanse, zagrożenia).

monety zagranicznej waluty

Autor: Shawn Semmler
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną metodą na podratowanie firmy są środki z budżetu unijnego. W tym wypadku też będzie potrzebna specjalistyczna wiedza. Na rynku działa dużo agencji, które zapewniają pomoc przy pozyskiwaniu funduszy unijnych. Jeżeli w budżecie twojego biznesu nie ma gotówki na wynajęcie fachowców w tej dziedzinie, musisz własnoręcznie poszukać wiadomości o aktualnie udzielanych dotacjach.

Ciekawym sposobem na pomnażanie pieniędzy przedsiębiorstwa jest lokata inwestycyjna. Wiele instytucji finansowych zapewnia taką usługą – jeśli otrzymasz dobre warunki, twoja działalność gospodarcza wiele zarobi. Żeby jednak móc stworzyć taką lokatę, trzeba zgromadzić wolne środki, co nie jest wcale łatwym zadaniem.