Zakładane własnej działalności gospodarczej – jak rozpocząć oraz czego się spodziewać

Zakładane własnej działalności gospodarczej – jak rozpocząć oraz czego się spodziewać

Myślisz o założeniu swojej działalności gospodarczej? Zamierzasz wprowadzić w życie swój nowoczesny pomysł, jednak nie wiesz gdzie rozpocząć? Musisz najpierw być przygotowanym na żmudną, wypełnioną papierologią drogę, ale nie zniechęcaj się na samym starcie.

Business meeting

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Zanim zainicjujesz początkowe działania w celu założenia własnej firmy, dobrze jest spotkać się z doradcą prawnym, żeby dowiedzieć się jakie działania podjąć w celu ochrony prawnej. Jeśli natomiast chodzi o księgowość, możemy postarać się o współpracę z samodzielnym księgowym, biurem rachunkowym lub wyspecjalizowanymi firmami zajmującymi się szeroko rozumianą rachunkową biurokracją świeżych działalności, również przez Internet.Zaczynanie działalności, to także masa wielu innych biurokratycznych spraw.

Szczęśliwie z pomocą nadchodzi nieoceniony Internet. Znajdujące się w nim rady oraz programy dadzą wyjaśnienia na wiele pytań. Wykorzystując przykładowo dostępny w internecie kalkulator działalność gospodarcza traci wiele ze swej tajemniczości. Istnieją zróżnicowane rodzaje kalkulatorów, które pomogą nam rozwikłać ile powinniśmy uzyskać na fakturze, jakiej wysokości koszty musimy wykazywać, obliczą nam składki, wysokość wynagrodzeń lub PITy. Przy takiej pomocy faktycznie nie mamy czego się obawiać. Interesujące dane: cenabiznesu.pl/-etat-czy-wlasna-dzialalnosc-co-wybrac.

Zaczynając działalność nie zapomnijmy o udogodnieniach dla nowo powstających firm. Przez pierwsze dwa lata działalności, każdej nowo powstałej firmie należy się tak zwany mały ZUS. Rzeczowo mówiąc, świeża firma miast płacić ZUS o podstawie wynoszącej 60% przeciętnego wynagrodzenia, płaci mały ZUS, a więc 30% min. wynagrodzenia. To dla rozpoczynających działalności ogromne ułatwienie. Tu więcej: mały zus.

Nie zapomnijmy także, że nabywając towary powinniśmy już żądać faktury, choć niektórzy nadal dają druk WZ (wydanie na zewnątrz). My również możemy korzystać z takiego druku, ale musimy w takim przypadku dokładnie zaznajomić się z zasadami, jak dokładnie musi być wypisany właściwy druk WZ, który można dołożyć do księgi rozliczeń. Niewłaściwie wypełniony druk WZ może spowodować więcej problemów, aniżeli korzyści, więc kiedy się da, bierzmy i sami wydawajmy faktury.

kariera

Źródło: pixabay

Nie ma sensu dawać za wygraną w pojedynku z polską biurokracją. Rozwijanie firmy nigdy nie jest łatwe, a pamiętajmy, iż obecnie młode firmy otrzymują spore wsparcie od Urzędów i z projektów europejskich. Dlatego mimo wielu przeszkód, jeśli mamy pewność, że nasz pomysł ma możliwość zaistnieć, nie powinniśmy marnować danej szansy. Zobacz więcej: druk (zobacz http://www.studioprinter.pl/druk-wielkoformatowy/) wz.