Zainwestuj w elektroniczny obieg dokumentów w przedsiębiorstwie

Zainwestuj w elektroniczny obieg dokumentów w przedsiębiorstwie

Komputeryzacja nie tylko ułatwiła archiwizację dokumentów. Stała się także dużym ułatwieniem w prowadzeniu firmy. Na dzień dzisiejszy prowadzenie przedsiębiorstwa jest możliwe bez ruszania się z biura. Znacznym ułatwieniem są wszelkiego typu aplikacje mobilne usprawniające prowadzenie sklepu online czy elektroniczny obieg dokumentów. Obieg elektroniczny znacząco minimalizuje ilość czasu potrzebną do sfinalizowania zadania, a oprócz tego zapobiega generowaniu niepotrzebnych faktur w obrębie przedsiębiorstwa. Wszystkie dokumenty są bowiem składowane w pamięci komputera, ewentualnie na zewnętrznym serwerze. Jest to niezwykle pomocne gdy prowadzi się małe przedsiębiorstwo.

Dokumenty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Usprawnienie obiegu
Każda nowoczesna firma jest wyposażona w oprogramowanie ułatwiające obieg faktur w firmie. Nie wszystkie oferowane opcje są jednak niezbędne do poprawnego działania obiegu. Niewielki sklep internetowy nie będzie potrzebował zaawansowanego systemu. Obieg dokumentów w takiej firmie jest bowiem krótszy niż w sytuacji korporacji zatrudniającej bardzo wielu ludzi. Oznacza to, że możliwa jest rezygnacja z niektórych funkcji oferowanych przez oprogramowanie, co pozwoli zaoszczędzić przestrzeń sieci , a co najważniejsze cenny czas. Każdy system umożliwia skonfigurowanie swoich funkcjonalności na potrzeby przedsiębiorcy, dokumentacja załączana przez producenta jest w takiej sytuacji bardzo przydatna.

Najlepsze systemy
Czołowym producentem oprogramowania ułatwiającego obieg faktur w większych i mniejszych korporacjach jest firma Kofax. Systemy produkowane przez tę firmę są używane i poważane w firmach na całym świecie. W celu poznania oferty firmy, należy w wyszukiwarce internetowej wpisać hasło „branżowy partner kofax”. System partnerski umożliwia oprócz tego bezpieczny przepływ faktur pomiędzy firmami mającymi dostęp do takiego oprogramowania. Dostęp do systemu jest całkowicie darmowy, przedsiębiorca ma oprócz tego dostęp do darmowej pomocy w razie awarii, oraz bogatej dokumentacji technicznej. Tylko niektóre, bardziej rozbudowane możliwości systemu są objęte opłatą (EFEMATIC).