Zadbajmy o o wiele wyższą produktywność w polskich organizacjach!

Zadbajmy o o wiele wyższą produktywność w polskich organizacjach!

Polacy to naród, który niewątpliwie ma bardzo duże wymagania – pragniemy nareszcie żyć w tym państwie, w którym będziemy mieli możliwość zarabiać godne pieniądze. Niewątpliwie marzymy także o tym, aby polska ekonomia, lecz również różnego rodzaju urzędy, przykładowo skarbowe, charakteryzowały się wysokim poziomem. No dobrze, lecz co robić, aby sytuacja Polaków dużo szybciej mogła się poprawiać?

Obróbka metalu, blacha

Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba stawiać na wyższą wydajność. Nigdy czymś w porządku nie jest to, aby sądzić, że jeżeli nasze firmy są sporo mniej wydajne, aniżeli zwłaszcza takie niemieckie, to najzwyczajniej dościgniemy ich w rozwoju gospodarczego.

Czy na tej stronie www (http://inoffice.pl/biura-serwisowane/) znalazłeś wszystkie potrzebne informacje? Jeżeli czujesz nienasycenie, to zapraszamy na kolejną. Kliknij w ten link i gotowe.

Cudów nie ma! Na szczęście mówienie, iż krajowe firmy nie grzeszą wcale wydajnością jest pozbawione sensu. Owszem, jest wiele do zrobienia, lecz w żadnym razie nie można zakładać najgorszego scenariusza. Bo gdyby faktycznie tak było, duże zagraniczne koncerny nie inwestowałyby u nas miliardów euro.

Vanel - producent sprężyn

Źródło: http://www.vanel.com

Zapewne niektórzy wspomną o tym, iż głównie inwestuje się u nas z tego powodu, że najzwyczajniej w świecie naszym bardzo dużym atutem, skuteczną kartą przetargową, są kiepskie wypłaty oraz spore zwroty podatków – zasadniczo duże firmy nie mają w naszym kraju źle. Jednak w żadnym wypadku nie sądźmy, iż tylko o to we wszystkim się rozchodzi. Naprawdę nie jest aż tak źle! Np. polskie sprężyny (odwiedź ten link) są solidne pod względem wykonania, faktycznie są dosyć tanie w produkcji, a na dodatek każdego dnia krajowi pracownicy mogą wyprodukować bardzo wiele sprężyn. Jednak to wciąż za mało – nadal musimy zwiększyć wydajność.

Sporo zależy szczególnie od jakości technologicznej w przedsiębiorstwie. Są różne przedsiębiorstwa – niektóre są bardzo przestarzałe, tak naprawdę lekko trącą PRL-em, ale na szczęście szczególnie w zachodniej Polsce rośnie poziom techniczny.

Czy w odniesieniu do omawianego w tym tekście tematu znajdujesz wyczerpujące odpowiedzi? Jeśli nie, to podobne materiały zobacz pod adresem (https://smarteducation.pl/e-learning-bhp/), który jest tutaj.

Nie ma żadnego sensu zamartwiać się, że jeśli polska gospodarka będzie dużo wydajniejsza, to tak naprawdę wzrośnie stan bezrobocia. Od kilkuset lat ludzie boją się tego, a przecież mega nowoczesna Japonia bądź RFN nie są tymi krajami, w których bezrobocie jest wielkim problemem. A więc dbajmy o większą wydajność, ponieważ w sumie od niej zależy jakość polskiej gospodarki.