Zachowanie zatrudnienia w dobrej instytucji nie zależy od liczby posiadanych dyplomów ukończonych szkół wyższych

Zachowanie zatrudnienia w dobrej instytucji nie zależy od liczby posiadanych dyplomów ukończonych szkół wyższych

Poszukanie sobie pracy, która spełnia wszystkie nasze aspiracje bywa dzisiaj dość trudne. O ile mężczyznom pracującym w fachu spawacza jest o dużo łatwiej, o tyle kobiety menedżerowie mają utrudnione zadanie do wykonania.

Do pierwszych podjętych kroków na drodze do zatrudnienia należy zaliczyć zbudowanie dobrego curriculum vitae i listu motywacyjnego, a później czekanie aż te dokumenty przyciągną uwagę pracowników działów HR. Przyszły zarządca musi pochwalić się erudycją z zakresu reklamy, nabytą jeszcze podczas lat nauki. Trzeba też pochwalić się ukończonymi kursami, do których zaliczają się takie tematy: coaching biznesowy (opisany tu), komunikacja w miejscu pracy, sposoby podnoszenia motywacji zespołu.

Rekruterzy, którzy analizują otrzymane CV, zwracają nade wszystko uwagę na rodzaj ukończonych studiów, czyli na tzw. kompetencje twarde.

na szkoleniu

Autor: Chad Cooper
Źródło: http://www.flickr.com

Są bardziej skłonni powierzyć kluczowe w firmie stanowisko kobiecie z większą liczbą zaświadczeń. Jednak, jak udowadniają wyniki ankiet, z wiedzą teoretyczną niekoniecznie podążają w parze konkretne kompetencje. Paradoksalnie, utrzymanie etatu zależy przede wszystkim od umiejętności dotyczących stosunków międzyludzkich, koniecznych w czasie wykonywania nie tylko menedżerskich obowiązków. Świetnie przeszkolona młoda sekretarka po studiach na dwóch kierunkach administracyjnych nie zawsze poradzi sobie w sytuacjach wywołujących stres i wymagających umiejętności sporządzania protokołów pod presją czasu. A takie wręcz ekstremalne warunki pracy nierzadko panują w dużych korporacjach w wielkich miastach.

Dzięki ofercie firm szkoleniowych można z powodzeniem podnieść swoje wykształcenie i wykształcić nowe umiejętności. Jednym z najbardziej pożądanych kursów będzie efektywność osobista bardzo dobrze przedstawiona na . Nastawienie na osiąganie jak najlepszych wyników i maksymalne wykorzystanie czasu pracy staje się bowiem stałym punktem ogłoszeń rekrutacyjnych. A zresztą, nie trzeba pozostawać specjalistą w zakresie Human Resources, aby mieć świadomość tego, że w każdym miejscu pracy należy wykazać się nieustającą motywacją, a nawet poza tym motywować innych. Warsztaty bywają zawsze świetną inwestycją w przyszłość zawodową.

Zobacz więcej w tym serwisie (http://www.lhg.com.pl/kim-jestesmy) i przestudiuj omawiane zagadnienie też z innej strony – one niewątpliwie również Cię zaabsorbują.

Niezależnie od tego, czy tematem będzie efektywność osobista, zaawansowana obsługa MS PowerPoint, czy coaching biznesowy.