Za zaległe spłaty dopłacimy ZUSowi, komu opłaca się podatek liniowy – czyli rozliczenia coraz bliżej

Za zaległe spłaty dopłacimy ZUSowi, komu opłaca się podatek liniowy – czyli rozliczenia coraz bliżej

Każdy koniec roku oznacza przygotowywanie przez przedsiębiorców zeznań podatkowych. Odbywane przez nas stosunki pracy za cały rok zostaną wkrótce zestawione na egzemplarzach PIT. Jak w związku tym wygląda regulowanie zaległości finansowych? Czy są przeliczniki mówiące o tym ile wynoszą nasze zobowiązania- odsetki od zaległości ZUS? Której grupie opłaca się korzystanie z podatku liniowego?

Każdy z pracujących na umowie o pracę odprowadza do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych stosowne składki. Obowiązuje nas zestawianie w deklaracjach m.in. stawki składek na ubezpieczenie społeczne a także składki do OFE (więcej na ). ZUS w każdym roku ustala stawki za niedopłaty – przy dopłatach społecznych są one równe 8 % od rocznej kwoty wpłat, przy OFE wynoszą one 4,51 % na rok. Na przestrzeni lat zmieniają się te parametry – aktualne można podejrzeć na stronie urzędu. ZUS przedstawia również stawkę za odsetki ustawowe – kiedy nie zapłaciliśmy za usługi lub produkty temu komu je zlecaliśmy. W bieżącym roku odsetki za zwłokę w spłacie wynoszą 13 % w skali rocznych zleceń. Wszystkie istotne dla dłużników cyfry widnieją też na stronach US – jest to kolejna instytucja z którą musimy się rozliczać. Analizując właściwość urzędów skarbowych () w mieście wojewódzkim, z kilkoma urzędami, wystarczy wpisać adres tymczasowy i pojawi się najbliższy urząd.

Kalkulator i pieniądze

Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com

Obok dostępne powinny być zapewne najnowsze aktualności o podatkach, a także informacje o zwolnieniach z podatku itp.Kolejnym wartym poruszenia zagadnieniem przy rozliczeniach jest podatek liniowy.

Jeżeli opisywany wątek Cię zainteresował, to odsyłam do tej strony, gdyż odnajdziesz w tamtym miejscu jeszcze więcej informacji, które z pewnością Cię zainteresują.

Tutaj sprawa wydaje się banalna, ponieważ podatek liniowy zasady ma proste: sprzyja jednej grupie – bogatym. Biznesmeni, którzy zarabiają rocznie ponad 85 tysięcy złotych z działalności pozarolniczej łapią się na tzw. drugi próg podatkowy wynoszący 32 %. Poniżej tej kwoty obowiązuje stawka 18 %.

Podstawą podatku jest różnica między przychodami, a kosztem ich uzyskania. Nie jest to łatwe – przekroczenie 85 tys.

Obecnie dostęp do aktualnych wiadomości jest bardzo istotny, więc przeczytaj wpis z witryny (https://franklincovey.pl/techniki-sprzedazy/), gdyż traktuje on o zbliżonej tematyce.

złotych bywa bardziej skomplikowane także dlatego, że przedsiębiorcy nie mogą korzystać z taryf na internet, potomstwo, ani nie rozliczą się wspólnie z małżonkiem. Opodatkowanie liniowe rodzi również konieczność spisania dodatkowej deklaracji podatkowej – formularza PIT-36L.
Czytaj też