Z jakiej przyczyny trzeba rzucić papierosy?

Z jakiej przyczyny trzeba rzucić papierosy?

Jedną z przyczyn, dla których trzeba rzucić palenie, jest z pewnością zagrożenie zdrowia. Badania udowadniają, że uzależnienie to ma związek z ponad 25 śmiertelnymi schorzeniami.

tablica z ulotkami

Autor: Azchael
Źródło: http://www.flickr.com
Palenie papierosów należy dla przykładu do kluczowych powodów zawału serca, rozedmy jak też różnych rodzai nowotworów, zwłaszcza raka płuc. Rzecz jasna ktoś może palić wiele lat, nim zachoruje na jakąś z tych chorób. W międzyczasie palenie w żadnym wypadku nie uczyni go bardziej interesującym dla otoczenia — przebarwione zęby. Oprócz tego kaszel a także kłopoty z oddychaniem. Chociaż nikotyna (teraz – dodatkowe informacje) jest substancją silnie uzależniającą z pewnością opłaca się rzucić palenie.
Energia

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
smartfon
Załóżmy, iż palisz papierosy (więcej informacji liquid hangsen) od wielu lat. Co stanie się, kiedy skończysz z nałogiem? Po około 20 minutach ciśnienie krwi spadnie do zwyczajnego pułapu. Po tygodniu twój układ oczyści się z toksycznych substancji. Po około miesiącu ustąpi kaszel, kłopoty z oddychaniem, zmęczenie. Jedzenie będzie ci bardziej smakować. Twój oddech jak też ubiory będą pachnieć przyjemniej. Pozbędziesz się ambarasów jak też kosztów połączonych z kupnem papierosów. Odczujesz dużą satysfakcję. Gdy posiadasz potomstwo, twój przykład zminimalizuje zagrożenie, że one również wpadną w uzależnienie. Prawdopodobnie będziesz żył dłużej. Niestety, jak dotąd nie odkryto fenomenalnej pigułki, jaka likwidowała by chęć na papierosa, tak samo jak aspiryna łagodzi ból głowy.

Zerwanie z paleniem to prawdziwa próba sił, a chcąc z niej wyjść jako zwycięzca, musisz mieć motywację. Jednakowo w wypadku chudnięcia musimy przez długi czas wytrwać w mocnym zamierzeniu. Pomyślność zależy wyłącznie od palacza.