Z jakich urządzeń korzystają właściciele sklepów wielkopowierzchniowych, żeby chronić się przed kradzieżami

Z jakich urządzeń korzystają właściciele sklepów wielkopowierzchniowych, żeby chronić się przed kradzieżami

Supermarkety wciąż cieszą się zainteresowaniem ze strony klientów. Powodem takiego stanu rzeczy stają się oczywiście domowe oszczędności, bo na zakupy w takich sklepach nie wydajemy tyle pieniędzy, co na te zrobione w sąsiednim sklepiku. Jednak potężne sklepy przyciągają nie tylko porządnych kupujących, ale również pospolitych złodziei, a może nawet bandytów, zatem zarządcy takich obiektów są zmuszeni dbać tak o bezpieczeństwo ludzi, jak i produktów.

bramki obrotowe

Autor: John St John
Źródło: http://www.flickr.com
Niemałą rolę w zabezpieczeniach odgrywa nowoczesna elektronika. Na szczęście cena takich sprzętów systematycznie spada, zatem zakup np. kamer nie staje się dużym obciążeniem dla budżetu. A jeżeli już wspomnieliśmy o kamerach, to rozwińmy ten temat. Monitoring doskonale się sprawdza i co więcej, film stanowi niekwestionowany dowód popełnionego przestępstwa. Wymaga jednak zaangażowania dodatkowego pracownika, który będzie cały czas śledził akcję na niedużych ekranach.

zabezpieczenia - bramki obrotowe

Autor: Planka.nu STHLM
Źródło: http://www.flickr.com

Poruszanie się klientów po powierzchni handlowej nie jest kwestią przypadku. Wspomniana zasada obowiązuje szczególnie przy kasach, gdzie ruch w kierunku odwrotnym do wyznaczonego jest najczęściej niemożliwy. Bardzo użyteczne okazują się bramki antykradzieżowe, które uniemożliwiają wyniesienie produktu, za który nabywca nie zapłacił. W miejscach, w których ruch ma się odbywać jedynie w jedną stronę przydają się tzw. bramki obrotowe. Pomimo tego że w sklepach raczej ich nie zobaczymy, to znalazły one zastosowanie np. w toaletach na dworcach kolejowych.

Ochrona własnych interesów nie zawsze sprowadza się do zakładania specjalistycznych urządzeń. Szeroko rozumiane bezpieczeństwo to także kontrola kasjerów i przeprowadzanych transakcji. Do tego zadania zostały napisane aplikacje komputerowe nazwane esok – zobacz także na tej stronie internetowej.

W zależności od zakupionej wersji, moduły takiego systemu są mniej lub bardziej rozbudowane. Producenci programu zadbali o to, żeby był on funkcjonalny i spełniał wszystkie oczekiwania administratorów obiektów handlowych, niezależnie od tego, jak duży jest to budynek i ilu sprzedawców zatrudnia. Co istotne, takie dobrze rozwinięte systemy mogą zostać skorelowane ze sprzętami takimi jak bramki obrotowe. To znacząco upraszcza wykonywanie obowiązków niektórym pracownikom. Tak czy inaczej, esok mógł powstać dzięki współpracy fachowców w branży komputerowej i reprezentantów obiektów różnego rodzaju i to niekoniecznie tych handlowych.

Źródło informacji – Transcom System