Wzór przemysłowy

Wzór przemysłowy

Apple – gigantyczna korporacja, która produkuje komputery i smartfony, jest obecnie najzamożniejszą firmą na globie. Donośny sukces firmy, którą założył słynny Steve Jobs, ma źródło w czymś, co nazywa się nowatorski wzór przemysłowy. Każdy widzi, że produkty Apple silnie wyróżniają się świetnym projektem. To prawdziwa zasługa założyciela Apple, który charakteryzował się wręcz manią na punkcie estetyki. W latach 80 w sprzedaży pojawił się Macintosh, mały PC, który był bardzo wygodny dla przeciętnego użytkownika. Kolejne produkty nie były już tak udane.

(Przeczytaj też )

sala konferencyjna

Autor: Sigma
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/sale_konferencyjne.jpg
Gdy do firmy po latach pracy w innym miejscu powrócił ojciec, Apple zaczął cechować się rewelacyjną stylistyką. Rzecz jasna owoce firmy, takie jak iPOD, wyróżniały się niezłymi parametrami technicznymi, jednakże najbardziej zachęcające dla nabywców okazywały się niepowtarzalne designy.

Chcemy Cię zachęcić do równie fajnych wpisów, które opracowaliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem kliknij stronę drukarnia cyfrowa chorzów i oglądaj to, na co masz chęć.

Dużo osób twierdzi, że zamawiając towary korporacji Steve’a Jobsa wydaje się pieniądze przede wszystkim na designy i magię marki. Jest w tym wniosku dużo prawdziwości, artykuły Apple są teraz czymś więcej niż klasycznymi dobrami konsumpcyjnymi.

tłumaczy ten temat.

Poszukujesz interesujących informacji? To dobrze, ta strona internetowa barierki drogowe z pewnością Cię zainteresuje, ponieważ znajdziesz na niej wiele niezwykle pożytecznych danych.

Nie tak dawno koreański gigant stoczył potyczkę z Apple – sąd stwierdził, że Samsung zabrał Apple parę pomysłów na wzór przemysłowy. Wielu znawców wskazuje tu na hipokryzję firmy Jobsa, bo Apple również parę idei wziął od innych podmiotów. Tak było z interfejsem graficznym, który pioniersko funkcjonował na urządzeniach firmy Xerox. Gdy pracownicy Jabłuszka ujrzeli na własne oczy znakomity pomysł ludzi z działu PARC, umieścili go w świetnie sprzedającym się później pececie Macintosh. (Więcej tutaj ) Wydaje się że własność przemysłowa powinna być dobrze strzeżona przez prawo, ale trzeba zachować pewien umiar. Nie powinno się zezwolić, by korporacje mogły chronić w zasadzie każdy, nawet niewielki element swoich pomysłów, ponieważ wpłynie to fatalnie na równowagę ekonomiczną.