Wyrusz po przygody w aucie

Wyrusz po przygody w aucie

Marzeniem większości kierowców jest poszusować super szybkim autem. Zastrzyk adrenaliny, wrażenia, brawura – te przeżycia mogą mocno pociągać. Kto nie marzy pędzić najnowszym Lamborghini Aventador, wspaniałym pojazdem, który w parę sekund mknie już 100km/h, choć to tylko przedsmak przyjemności jaką daje jazda blisko 300 km/h.

samochód terenowy

Autor: TATA
Źródło: Marubeni Motors Poland
Skoro nie brakuje miłośników ostrej jazdy, to czy można spotkać innych? Jak się okazuje fani szybkości często chwytają za ścigacze lub dla odmiany wybierają się na jazdę po bezdrożach. Są też tacy, które zamiast formuły, wolą masywne SUVy. Wielodniowe wypady połączone z niemal survivalem potrafią dostarczyć satysfakcję, stać się przednim wyzwaniem oraz umożliwiają odetchnięcie od bieżących spraw.

Taka forma spędzenia przygody jest raczej ciekawsza, jeśli dodatkowo zorganizuje się na nią kilka osób. O jakich sprawach musimy pamiętać? Warto zabrać oczywiście prowiant, zapas leków, ubrania do przebrania oraz co najmniej dwa auta. Pojazdy powinny być zaopatrzone w dodatkowe paliwo, wyciągarkę oraz porządne opony 4×4, najbezpieczniej mieć więcej niż jedno koło zapasowe.

Aktualnie wiele SUVów to auta z napędem na dwie osie o wystarczające mocy silnika. Jak na pech nie brakuje także pseudo terenówek, które z wyglądu pięknie się prezentują, ale po wyjeździe w teren szybko się psują. Nie raz taki „uterenowiony” pojazd ma napęd na dwa koła, nisko położone nadwozie i nadaje się jedynie do komfortowego pokonywania dziur na drodze.
Renomowanej marki samochody terenowe nie są do najtańszych.

Zaciekawiony zagadnieniem? Poczytaj o tym znacznie więcej. Dlatego użyj adresu, jaki przeniesie Cię na stronę! Zapraszamy!

Tak samo części nie są małe. Nawet opony do SUV startują od około 450 zł za sztukę. Rzecz jasna są tutaj różne rodzaje opon np.

Kliknij ten link i zobacz więcej (http://smartvent.pl/smartbox/ecobox/) szczegółowych wiadomości odnoszących się do analizowanego tu tematu. Z pewnością jest on bardzo atrakcyjny.

na cały rok – raczej niepolecane, na lato/zima przeznaczone na asfalt, z profilem do jazdy w terenie po błocie… Jednym słowem mówiąc kwestie techniczne są mocniej skomplikowane niż przy osobówkach.

Porównując opony do takich aut, mamy spory wybór. Koszty zakupu mocno się wahają w zależności od firmy produkującej, właściwości itd. Mamy pewną ciekawostkę – ile mogą kosztować, podobnego gabarytu opony do traktora? Mogą to być duże opony, jednak nie używa się ich do szybkiej jazdy, a budowa jest dosyć prosta. Jak pokazują portale, ceny przednich opon są podobne, a nowe tylne mogą kosztować aż 1000 Euro za sztukę!