Wyprowadzamy się z wielkiego miasta. Dlaczego?

Wyprowadzamy się z wielkiego miasta. Dlaczego?

Wiele osób przeprowadza się na skraj miasta. Ci, co jeszcze niedawno krzywili się na wieś dzisiaj stawiają tam domy. Ci, co wynosili miasta na piedestał twierdząc, że nie mogą sobie wyobrazić życia w mniejszym mieście (nie mówiąc już o wiosce) dzisiaj narzekają na wszędobylski miejski hałas, za to cenią sobie wiejską głuszę i prostotę, brak pośpiechu i czyste powietrze. Wygląda to tak, jakbyśmy za młodych lat potrzebowali większego ośrodka miejskiego do zabawy i spożycia energii na imprezy, a teraz, kiedy stajemy się trzydziesto,- czterdziestolatkami pragniemy stabilizacji w jakimś refleksyjnym miejscu.

tonery

Autor: unicron1bot
Źródło: http://www.flickr.com
Coś jest na rzeczy, tym bardziej, iż identyczne tendencje można zauważyć w pozostałych dziedzinach naszego życia: stabilny związek i stała praca. Co do pierwszego z wymienionych, to nie jest oczywiście taka łatwa sprawa, gdyż niektórzy poszukują przez całe życie i nie udaje im się znaleźć, mają romanse, krótsze, dłuższe związki, jednakże nigdy to nie jest coś w stylu „na zawsze”. Z pracą jest jeszcze bardziej specyficznie, bo aktualnie rynek pracy dla młodych ludzi jest dość nieprzystępny, powszechne są umowy o dzieło czy umowy zlecenie, które nie nic szczególnego, żadnego zapewnienia na teraźniejszość, a tym bardziej na przyszłość.

drukarka

Autor: John Loo
Źródło: http://www.flickr.com

Przyznajmy jednakowoż, iż mamy człowieka szczęśliwego, w stałym związku, który jednocześnie ma zatrudnienie, którą preferuje. Jeśli faktycznie przeprowadza się do małego miasta to na tyle blisko, żeby móc do niej dojeżdżać. Nie warto tu się rozpisywać o kilometrach, gdyż to często nawet nie o te kilometry chodzi, ale o jakość dojazdu. Na przykład, kto ma lepiej? Człowiek, który ma sześćdziesiąt kilometrów, ale drogą ekspresową, czy inny, który robi jedynie trzydzieści, ale po drodze z dziurami, przez wioski? Odpowiedź jest raczej do przewidzenia. Niektórzy mają bardzo fajnie, ponieważ pracują zdalnie, tak więc oni są w korzystniejszej sytuacji.
Opracował

No ale wielkie miasto jest potrzebne, aby coś zrealizować. Na przykład potrzebujemy skup tonerów wrocław, więc jedziemy do tego miasta, gdyż u nas na wsi najpewniej nie otrzymamy takiego modelu, jaki jest nam niezbędny. Musimy załatwić sprawę w Urzędzie Wojewódzkim, musimy znów udać się do miasta, sklep specjalistyczny w Krakowie, jedziemy do Krakowa, i tak dalej. Wyprowadzka więc z miasta i owszem, lecz nie jest to takie proste i bezbolesne, jak się niektórym wydaje.