Wyposażenie samochodu

Wyposażenie do aut robione przez kluczowych na świecie producentów z branży motoryzacyjnej to warta uwagi sprawa, którą każdy kierowca powinien mieć na uwadze. Wśród akcesoriów, o których mowa mogą być dywaniki samochodowe, środki do czyszczenia samochodu, oświetlenie czy wyposażenie dodatkowe (jak apteczka). Które z tych produktów to konieczność, co zaś nam się zwyczajnie może przydać?

Chevrolet

Autor: Mototarget.pl
Źródło: © Mototarget.pl

Czymś obecnym w praktycznie każdym aucie są różnego rodzaju dywaniki przeciwpoślizgowe aristar czy maty do bagażnika. Dostępne są one zarówno dla wielu modeli i marek pojazdów ale i w różnych wariantach materiałów i elementów dodatkowych. W zależności od pory roku czy własnych preferencji możemy potrzebować dywaniki samochodowe gumowe w deszczowe miesiące pod nogi czy welurowe maty do bagażnika do dowożenia rysujących się towarów, które bez wysiłku można zniszczyć.

Dalszymi akcesoriami będą rzecz jasna kosmetyki samochodowe, czyli wszelkich typów woski polerujące, płyny myjące czy perfumy i choinki zapachowe. Gdy nie chcemy przeznaczać za wysokich kwot na tego typu usługi będziemy musieli kupić te towary i wygospodarować odpowiednie miejsce z dostępem do wody. Użytecznym uzupełnieniem jest także myjka (https://sklep.techkar.pl/produkty/czesci-i-akcesoria-do-myjek/osprzet,2,3528) z wyżymaczką wody. Przyjemny aromat pomoże nam zapomnieć o trudach przejażdżki.

Do rzeczy, które niezbędnym jest mieć, mało tego, warto posiadać je w większej ilości zalicza się świetlówki. W takiej sytuacji w przypadku spalonej lampy będziemy mieli możliwość ją zastąpić samodzielnie albo wykorzystać w warsztacie nie marnując czasu na sprowadzenie właściwego modelu do posiadanego przez nas samochodu.

Pożar w samochodzie

Autor: qwrrty
Źródło: http://www.flickr.com

Według przepisów w aucie musimy mieć także gaśnicę, zestaw pierwszej pomocy oraz trójkąt ostrzegawczy, nieodzowne w razie kolizji. W przypadku kłopotów z autem (pęknięta opona, kłopoty z płynami czy problem z odpaleniem) przydatne jest również nabyć latarkę, łyżkę do opon, podnośnik hydrauliczny, linkę holowniczą, przyrząd do pomiaru ciśnienia opon oraz przewody zapłonowe.

Dobrze jest zadbać o pojazd, w którym nieraz schodzi nam parę dziennie. Miły zapach, estetyczny środek i wygoda pomoże nam czuć się komfortowo w tym czasie. Ostatecznie pomimo, że nie wszystkie akcesoria samochodowe aristar wykorzystalibyśmy w naszym aucie, ale warto zadbać o rozsądne minimum, choćby lepsze wykładziny lub gaśnica i zestaw do pierwszej pomocy.

Źródło: Aristar