Wynajem samochodów dostawczych

Wynajem samochodów dostawczych

Pojazdy zaopatrzeniowe służą głównie do przesyłu towarów w niedużych przedsiębiorstwach albo w specjalistycznej flocie transportowej firm przewozowych. Bywają jednak ewentualności, kiedy i zwykłemu Kowalskiemu przydałby się taki samochód. Na przykład , gdy planuje przenosiny do innego domu czy mieszkania, lub przewóz wielkogabarytowych zakupów.

Wynajem samochodów dostawczych :  samochodów dostawczych

Wydawać by się mogło, że większość z nas skorzystałaby z dostawy do domu oferowanej przez fachowców bądź sklep. Jednak po spojrzeniu w cennik nierzadko zastanawiamy się, czy warto wziąć sprawy w swoje ręce i załatwić tą kwestię nieco inaczej? Jak wygląda wynajem samochodów dostawczych rzeszów? Czy procedura wynajmu różni się znacząco od wynajmu osobówki? Jedno z pierwszych pytań jakie zada nam dostawca to: na jaki okres czasu potrzebny nam będzie tego rodzaju auta? Przeciętnemu Kowalskiemu może się to średnio opłacać, gdyż przedsiębiorstwa, które posiadają w swoim parku takie samochody na wynajem wolą podpisywać umowy na usługę długoterminową.

Zobacz ten ciekawy artykuł a jeżeli ciekawi Cię więcej informacji na prezentowany temat to odkryj więcej tu – znajdziesz więcej informacji na to zagadnienie.

Na przykład nowo założonej firmie budowlanej, która potrzebuje pojazdu do przewozu materiałów budowlanych na budowę lub wozić na nią ekipy fachowców. Jeżeli osoba prywatna zechciałaby pożyczyć wielki samochód transportowy, była by zmuszona jednocześnie wynająć odpowiedniego kierowcę bądź wykupić usługę wynajmu auta razem z kierowcą. Poza tym należy dodać, że wynajem auta dostawczego na krótko jest znacznie droższy niż na umowę długoterminową.

czerwony tir na parkingu

Autor: Colby Stopa
Źródło: http://www.flickr.com

Według opinii właścicieli firm wynajmujących pojazdy zainteresowanie wynajmem aut dostawczych na umowę długoterminową robi się coraz popularniejsze. W gorących okresach w roku, z rezerwacją trzeba czekać nawet miesiąc. Przedsiębiorcom, które realizują różne umowy na czas określony nie kalkuluje się inwestować w zakup samochodu dostawczego na okazyjne zadania transportowe. Bywa też, że przedsiębiorstwa dostawcze, które mają własną flotę potrzebują dodatkowych samochodów pożyczają je wówczas z wypożyczalni. Niekiedy muszą często otrzymać dodatkowo do dostawcy pozwolenie na wyjazd za granicę.

Jeśli Kowalski nie potrzebuje tak naprawdę gigantycznego tira może zdecydować się na wynajem furgonu lub busa. Dużą popularnością mogą pochwalić się Peugeoty Partner, Vw Caddy, a na wieloosobowe wyprawy Nissany Primastar i Ople Vivaro. Takim autem można wygodnie zabrać całą rodzinę na udane wakacje objazdowe.

Będzie nam przyjemnie, jeżeli poświęcił kilka bezcennych chwil i przeczytał następny post na podobny temat. Pod widniejącym linkiem oczekuje na Ciebie kluczowy artykuł (https://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/audi/q5).