Wymiana opon – sprawdź, co powinien zrobić każdy mechanik samochodowy, na którego usługi się zdecydujesz?

Wymiana opon – sprawdź, co powinien zrobić każdy mechanik samochodowy, na którego usługi się zdecydujesz?

Wymiana opon wymagana jest nie tylko w przypadku złapania gumy. Dobrze to zrobić również wtedy, gdy nadciąga zima, ponieważ opony zimowe dają o wiele większe bezpieczeństwo, niż opony letnie. Dzięki odpowiedniemu ogumieniu sprawiają, iż auto szybciej hamuje, co zwłaszcza ważne jest, gdy gwałtownie coś albo ktoś wyskoczy na ulicę (a to przydarza się dość często).

opona

Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nawet wymieniasz opony u mechanika, powinieneś wiedzieć, jakie są kolejne kroki, aby nie być zupełnie zielonym w tym zagadnieniu i dostrzec, gdy coś będzie iść nie tak.

Jeżeli takiego typu tematyka jest dla Ciebie niebagatelna, to koniecznie zerknij na serwis, który bez wątpienia również przypadnie Ci do gustu!

Pierwszym działaniem jest zdjęcie (pozostałe informację dostępne będą tu) koła oraz opony z felgi. W tym momencie mechanik powinien sprawdzić stan zaworów, ponieważ mogą domagać się wymiany. Co prawda zaworów nie musimy wymieniać razem z każdą wymianą opon, lecz niezbędne jest to choć raz na 2 lata.

Oprócz tego musimy mieć na uwadze czy wszystkie ważne komponenty są skrupulatnie oczyszczone, a krawędź opony nasmarowana środkiem gwarantującym jej uszczelnienie (więcej na ten temat: tutaj). Wymieniane opony też muszą być czyste, gdyż wpływa to na ich wyważenie. Samo wyważanie ma także duże znaczenie, ponieważ nie wszystkie maszyny są dokładne. Dobrze sprawdzić jej jakość, albowiem m.in. od wyważenia zależy żywotność opon, a więc to, jak długo będziemy mogli na nich bezpiecznie jeździć. A bezpieczeństwo na trasie to podstawa, stąd też nie można o tym zapominać. Sporo mechaników nie pamięta o zweryfikowaniu ciśnienia w oponach – także uwzględnijmy to, nim wyjedziemy z serwisu, w innym wypadku będziemy zmuszeni to zrobić na stacji paliwowej, uzupełniając jego zapas. Na koniec trzeba dodać, że opony muszą być właściwie przykręcone, najlepiej kluczem dynamometrycznym, który daje gwarancję, iż koła się nie odkręcą, ale również, że samodzielnie bez problemu je odkręcimy.

Zobacz również – AutoPlusGarage

Dzięki przedstawionym informacjom będziesz wiedzieć, kiedy serwis samochodowy rzeczywiście przykłada się do pracy, a kiedy nie – wtedy lepiej będzie wybrać usługi innej firmy. Jeżeli szybko wychwycimy wszystkie zaniedbania, jakich dopuszcza się aktualnie odwiedzany serwis, uchronimy się przed dodatkowymi kosztami, które będą czekać nas, gdy wymiana opon nie będzie przebiegać tak, jak trzeba.