Wymagająca i odpowiedzialna praca dla absolwentów budownictwa

Wymagająca i odpowiedzialna praca dla absolwentów budownictwa

Wiele osób, jakie kończą studia budownicze chce zdobyć uprawnienia kierownicze. Jest to jednak ogromnie trudne, bo trzeba zdać trudny egzamin oraz posiadać odpowiednie doświadczenie na budowie.

tablica budowy

Autor: Szymon Sieciński
Źródło: http://www.flickr.com

Kierownik budowy to osoba, która jest odpowiedzialna za całość prac, jakie mają miejsce na każdej budowie. Jeżeli stawiamy dom, musimy nawiązać współpracę z kimś, kto ma stosowne uprawnienia. Jednak aby je zdobyć, trzeba poświęcać dużo czasu. Dlaczego? Najpierw trzeba ukończyć specjalistyczne studia. Potem odbyć staż we właściwym biurze projektowym, a następnie staż w firmie budowlanej – doświadczenie zdobyte w trakcie budowy jest w tym przypadku niezbędne. Co ogromnie istotne – wszystko powinno być właściwie udokumentowane, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Na koniec trzeba zdać odpowiedni egzamin przed odpowiednią komisją. Jednak zdanie tego egzaminu jest bardzo trudne – przyszły kierownik budowy – rzuć okiem – nie ma prostego zadania. To jednak jest konieczne – sprawowanie takiej funkcji wiąże się z licznymi obowiązkami, na takiej osobie leży ogromna odpowiedzialność: . To od jej doświadczenia nie raz uzależnione jest bezpieczeństwo nie jedynie pracowników zatrudnionych na budowie, ale również przyszłych użytkowników budowli.

Każdy kierownik > szczegóły – kliknij > olszewscy.org.pl budowy musi doskonale zdawać sobie sprawę, co odbywa się na wszystkich etapach budowy. To on zawiaduje następstwem danych etapów, podejmuje decyzje w drażliwych kwestiach, zarządza pracownikami. To on odpowiada za wszystkie opóźnienia i tak dalej. Także on zostanie pociągnięty do odpowiedzialności, jeżeli wydarzy się jakiś wypadek. Więc mimo że to dobrze płatna praca, opłaca się zastanawiać, czy damy sobie radę z ogromem odpowiedzialności i czy nie będą nam przeszkadzać liczne wyjazdy.