Wyjaśniamy czym są obligacje skarbowe

Wyjaśniamy czym są obligacje skarbowe

W dzisiejszych, chwiejnych czasach niezwykle ciężko o kredyt . Zdają sobie z tego sprawę nie tylko młode małżeństwa, które pragną zdobyć mieszkanie. Zaciągnąć pożyczkę w banku jest trudno także znanym firmom czy poważanym instytucjom.

Ale ludzie, którzy orientują się w temacie, wiedzą doskonale,iż są równie dobre rozwiązania na zdobycie dodatkowych pieniędzy. Jednym z rozwiązań jawi się emisja obligacji [].

Na początku, cały proces może się wydawać skomplikowany. Ale jeśli bardziej wnikniemy w sprawę,zobaczymy dużo zalet takiego posunięcia. Bywa, iż w wielu przypadkach jest to lepsza ewentualność niż wzięcie pożyczki w banku.

Mały podatnik czyli kto?

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Zanim jednak opowiemy o tych zaletach, wytłumaczmy przede wszystkim, czym są obligacje. Najprościej przedmiot ujmując, są to papiery wartościowe emitowane w dużym nakładzie. Emitentem, czyli podmiotem, który emituje obligacje może stać się osoba fizyczna, firma lub skarb państwa. W tym ostatnim przykładzie będą to obligacje państwowe. Papiery wydawane przez różnego rodzaju samorządy terytorialne to obligacje komunalne.

Dlaczego zatem emitowanie obligacji może być działaniem korzystniejszym niż kredyt? Obligacje są bardziej elastyczne.

Zerknij nie tylko na nasz wpis, ale również na komentarze z serwisu (http://demostenes.com.pl/jezyki/niemiecki/). Możliwe, że pewne z nich zaciekawią Cię na tyle, że zapragniesz stworzyć swoją opinię.

Jest tu możliwość swobody w zatwierdzaniu daty emisji. Można też dopasować termin wykupu do własnego budżetu. Wydawanie obligacji to również opcja zadłużenia się na o wiele dłuższy czas, niż w przypadku kredytu. Bywają obligacje nawet kilkunastoletnie. Kolejnym elementem, świadczącym o popularności takiej formy, są jej aspekty marketingowe. Obligacje są bowiem postrzegane jako instrument bardziej nowoczesny niż kredyt. Źródło:

Finansowanie inwestycji z pomocą obligacji jest postrzegane o wiele lepiej niż zaciąganie pożyczki w banku. Jest to z pewnością traktowane jako objaw nowoczesności w kierowaniu finansami. Należy jeszcze zauważyć, że nierzadko całkowity koszt obsługi obligacji jest tańszy niż opłata kredytu. Bez wątpienia, to nie wszystkie zalety emitowania obligacji, lecz z pewnością te największe. Należy brać je pod uwagę planując następne duże inwestycje w przedsiębiorstwie lub w samorządzie.