Wybieranie fotografa na wesele

Wybieranie fotografa na wesele

„W jakim celu mam tracić pieniądze na profesjonalnego fotografa? Przecież wujek Gienek i reszta gości i tak będzie miała ze sobą aparaty fotograficzne. Dzisiaj to i za pomocą telefonu komórkowego można zrobić zdjęcia” – stwierdził przyszły pan młody.

Zanim jednak poprosimy gości weselnych lub wujka Gienka, by uwiecznili Ten Dzień, radzimy by jednak zapytać stryjka czy oby na pewno nie spóźni się na uroczystość zaślubin. Czy jego żona na pewno nie zapomni w domu torebki? Na ilu ślubach robił zdjęcia i gdzie możemy obejrzeć rezultaty jego poczynań? Będzie dyskretny i niewidoczny, a przy tym zachowa się odpowiednio do sytuacji? Czy oby na pewno odpowiada mu rola abstynenta na przyjęciu weselnym?

fotografia ślubna

Autor: Anna Ciupryk / Fashion Color
Źródło: abcslubu.pl – Dorota Dolińska

A teraz pytanie do Młodych: czy naprawdę chcemy „przyoszczędzić” akurat na fotografie?

Chyba wystarczy tych pytań. Wujkowi pozwólmy w tym dniu zapomnieć o obowiązkach, zaś my zatrudnijmy profesjonalnego fotografa. Przecież przysięgę małżeńską (generalnie) mówimy tylko jeden raz w życiu…

Należy zdać sobie sprawę z tego, że zdjęcia to jedne z piękniejszych pamiątek z ceremonii ślubnej do których wielokrotnie powracamy, dlatego tak ważne jest aby fotograf ślubny zrobił je z precyzją i umiejętnością. W zapomnienie odchodzą sesje ślubne w studiu fotograficznym, dziś większość par udaje się na nie w plener, przez co nasze zdjęcia wyglądają pięknie i oryginalnie. Musimy też zastanowić się, którego dnia zdecydujemy się na sesję, w dniu ślubu czy też w trakcie podróży poślubnej, kiedy to w towarzystwie swego wybranka losu będziemy przemierzać wąskie uliczki Barcelony. Z imponującej liczby ofert mówiących o fotografii ślubnej (zobacz wybierzmy taką, która da nam satysfakcję i piękne wspomnienia na wiele długich lat. Zdecydujmy tylko co nam się podoba, o jakim charakterze ma być sesja. Czy mają być to wyretuszowane zdjęcia (sprawdź zdjęcia na płótnie) ślubne, czy wręcz przeciwnie – naturalne z reporterskimi kadrami?

Zdjęcia plenerowe totalnie szalone, z mocną stylizacją czy może delikatniejsze, z nutą romantyzmu?Gdy się zdecydujemy, przeglądnijmy portfolio fotografów na i pokuśmy się na te, które zachwyciły nas najbardziej. Nic tak okazale nie ozdobi ściany w małżeńskiej sypialni, jak zatrzymane w ramkach zdjęcia z dnia ślubu. Profesjonalnie wykonane zdjęcia >> sprawdź to.