Wszystko na temat promocji banerowej

Wszystko na temat promocji banerowej

Najpewniej o tym nie słyszeliście, ale banery są stosowane przez przedsiębiorców od wieków. Gdy w poprzednim wieku udało się wydobyć na światło dzienne zniszczone przez eksplozję Wezuwiusza dawne Pompeje, archeolodzy odnaleźli reklamowe hasła, nakreślone na ścianach domostw. Nakłaniały one do nabycia danych towarów albo wizyty u danego fachowca – totalnie tak jak współcześnie.

Miasto

Autor: Jorge Láscar
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawową kwestią jest to, co jest umieszczone na plakacie. Warto nie zapominać, że opinia publiczna nie ma litości – kiepskie projekty reklam są zbiorowo wyśmiewane w sieci. Z tego powodu po prostu mądrze jest wynająć fachowców od marketingu i kompetentnych grafików, którzy zaprojektują i namalują świetną reklamę.

Doskonałą to znaczy taką, która ściąga uwagę klientów – poprzez zabawną grę słowną, frapującą treść albo inne cechy. Nie zapominaj o tym, że w polskich systemie prawnym działa wiele reguł, które dotyczą tworzenia treści marketingowych – nie powinno się na przykład wprost adresować tekstów perswazyjnych do nieletnich. To fundamentalna rzecz, by twoja działalność gospodarcza kierowała się mocnymi regułami etycznymi. Kolejną sprawą jest druk banerów. Warto znaleźć taka drukarnię, która zrealizuje zlecenie za niewielkie pieniądze, równocześnie gwarantując porządną jakość wydruków. Nie zapominaj, żeby wybrać technologie, w jakiej ma być drukowany baner (ciekawe baner laminowany- www), zwracając uwagę na liczbę jego egzemplarzy.

Większość miejscowości w naszym kraju – nieważne, czy jest to wielka Warszawa czy mały Rzeszów – jest pozaklejanych przez banery promocyjne. Najlepsze lokalizacje na umieszczenie przekazu promocyjnego, takie jak popularne deptaki lub pobocza zakorkowanych jezdni, są już zabukowane przez najzamożniejszych graczy na rynku. Nie należy jednak załamywać rąk – można przecież poczekać na dzień, kiedy miejsce na baner się zwolni. Można też własnoręcznie poszukać innych miejsc, w sąsiedztwie których pojawiają się potencjalni klienci. Bywa, że można natrafić na naprawdę doskonały punkt, niezajęty jeszcze przez żadną markę. Wystarczy tylko znaleźć to najlepsze i zamówić baner, najlepiej pod niniejszym linkiem: