Wszystkie informacje w temacie ewidencji śmieci

Wszystkie informacje w temacie ewidencji śmieci

Ewidencja odpadów jest powinnością każdego, kto jest posiadaczem odpadów. Innymi słowy chodzi o podmiot, który w rzeczywistości nimi włada. Opiera się na dokumentowaniu nie tylko ilości, ale również metod gospodarowania odpadami, w tym ich wykorzystaniem i unieszkodliwianiem. Zatem należy składać kartę ewidencji odpadów i kartę przekazania odpadów.

Kontenery na odpady

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym ważne są także roczne wykazy, o których ewidentnie trzeba pamiętać. Są one równie wymagane co pozostałe dokumenty. Opisany obowiązek odnotowany jest we właściwej ustawie, którą można w łatwy sposób odnaleźć wpisując wymaganą frazę w wyszukiwarce internetowej. Co ponadto trzeba wiedzieć na ten temat? Możesz zobaczyć to tutaj .

Karta ewidencji odpadów to po prostu historia odpadów wytworzonych przez podmiot, który prowadzi daną działalność. Dzięki niej można dowiedzieć się, o czym już na początku powiedziano, jak dużo odpadów powstało i co zostało z nimi zrobione. Odpady mogą być jeszcze raz wykorzystane, składowane lub przekazane dalej. Co ważne, do każdego rodzaju odpadu należy mieć osobną kartę, a ich szablon znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Środowiska. Można je stamtąd pobrać i dokładnie się z nimi zaznajomić. Gotowe karty składa się do stosownego urzędu. W kilku przypadkach można ubiegać się o zwolnienie z obowiązku zarządzania odpadami. Należy jednak spełnić określone warunki.

śmieci

Autor: Alan Stanton
Źródło: http://www.flickr.com

Warto także wspomnieć, że pewne podmioty mogą realizować uproszczoną ewidencję odpadów, która opiera się na tym, iż składa się wyłącznie kartę przekazania odpadów. Karty przygotowywane są dla każdego posiadacza, który niniejsze odpady (nasz serwis www) przejmuje. Niemniej nie każdy ma możliwość prowadzenia uproszczonej ewidencji.

Jeżeli omawiany temat niesamowicie Ci pasuje, to aby zyskać dodatkowe informacje na prezentowane zagadnienie, pójdź do oferty i wejdź tutaj.

Jednym z warunków jest nie przekroczenie stosownej wartości wytwarzania odpadów niebezpiecznych. Pozostałe szczegóły warto jest sprawdzić osobiście, aby nie popełnić żadnych pomyłek. Na podmioty, które nie prowadzą ewidencji i nie przestrzegają ustalonych reguł, może być nałożona kara finansowa. Tyczy się to to również każdego, kto wykonuje ewidencję niezgodnie ze stanem faktycznym. Wysokość kary może zależeć od różnych czynników odnośnie popełnionego wykroczenia. Zawsze jednak w pewnym stopniu naruszy budżet firmy. Warto także zaglądnąć pod ten adres