Współpraca z biurem rachunkowym – jak to wygląda?

Współpraca z biurem rachunkowym – jak to wygląda?

Biura rachunkowe proponują usługi dla małych, średnich i dużych firm. Zakres współpracy starają się dostosować do indywidualnych oczekiwań klienta i charakteru prowadzonej działalności.

program tv

Źródło: pixabay.com
Jak wygląda taka współpraca?
Przeważnie po podpisywaniu umowy o świadczenie usług przez biuro księgowe (sigma-rachunkowe.pl) zobowiązujemy się do comiesięcznego przesyłania dokumentów, niezbędnych do sporządzenia deklaracji jaka jest wymagana przez US. Można to robić osobiście, aczkolwiek częściej stosowane jest przekazywanie dokumentów za pomocą e-maili. Po przygotowaniu deklaracji rozliczeniowych przez biuro rachunkowe zostajemy zawiadomieni o wyniku finansowym, wysokości podatków i obowiązkowych wpłatach jakie powinniśmy dokonać na konto Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Biuro (sprawdź naszą propozycję) rachunkowe dzięki udzielonemu pełnomocnictwu może także reprezentować przedsiębiorcę w razie kontroli. Ponadto, biura rachunkowe zapewniają szereg usług doradczych, które mogą przynieść wiele korzyści dla rozwoju firmy.
Koszt usług biura rachunkowego uzależniony jest głównie od ilości przekazywancyh dokumentów oraz ilości zatrudnianych osób. Ze względu na to, że w tej branży występuje duża konkurencja, naprawdę łatwo można znaleźć biuro księgowe, które będzie profesjonalnie wykonywało powierzone obowiązki w przystępnej cenie.

Jeżeli interesuje nas biuro rachunkowe Kraków chociażby jest miastem, gdzie funkcjonuje wiele takich firm. Poza tym trzeba pamiętać, że fakturę za takie usługi możemy wliczyć w koszty prowadzenia działalności.