Własnych pracowników trzeba sensownie motywować do pracy!

Własnych pracowników trzeba sensownie motywować do pracy!

Na nieszczęście niektórzy przedsiębiorcy myślą, iż tak naprawdę nie ma najmniejszego sensu motywować własnych pracowników – niby po co, w końcu im płacą: tak rozumuje niemała część przedsiębiorców. Jednak rzeczywistość jest taka, że swoich pracowników i tak należy skutecznie zmotywować. W jaki sposób? No cóż, to zależy tak naprawdę od rodzaju biznesu. Z pewnością japońskie sposoby, na przykład metoda kaizen, mogą dać całkiem sporo. To tak naprawdę mocno zastanawiające, iż zasadniczo Azja to taki kontynent, w którym ludzie ciężko pracują.

Co najbardziej motywuje człowieka? Na pewno pieniądze! Czyli jeśli będzie on wiedział, iż jeśli będzie solidnie wykonywał własne obowiązki służbowe, dostanie od szefa nie tylko pochwałę, ale także kasę, pewnie będzie robił dużo, aby móc sprostać wszelkim wymaganiom. Fakty są takie, że wyłącznie w teorii pracownik robi wszystko solidnie i szybko.

Zainteresował Cię ten tekst? Cieszymy się. Może zechcesz również przeczytać inne frapujące informacje? Musisz tylko najechać na hiperłącze do www (https:/pomocprawnawniemczech.com/) i już.

Zwłaszcza bardziej nowoczesne firmy zdają sobie sprawę, iż bardzo ważne jest to by płacić mimo wszystko więcej swoim ludziom. To mocno opłacalne, także dla przedsiębiorcy.

Nawet najbardziej efektywny system motywacyjny nie da pożądanych efektów, jeśli pracownicy nie będą umieli wykonywać własnych obowiązków.

szkolenie

Autor: Deb Nystrom
Źródło: http://www.flickr.com

Weźmy choćby pod uwagę SEO – jeżeli dany pracownik mocno się stara, bo chciałby zarobić sporo więcej, lecz najzwyczajniej nie ma umiejętności, tak czy siak nie da wiele dobrego swojemu pracodawcy. Zatem motywacja jest bez cienia wątpliwości istotna, lecz wyłącznie porządny pracownik, świetnie zmotywowany, jest w stanie wygenerować odpowiedni zysk. Dla siebie, lecz także, a może przede wszystkim, własnego pracodawcy. Warto zwracać właśnie na to uwagę. Więcej o motywacji na .

Niech nie dziwi się taka osoba, która wychodzi z założenia, iż w wielu przypadkach ze zwykłego „niewolnika”, zrobi się porządnego pracownika. Zadaniem przedsiębiorcy musi być zapewnienie własnym ludziom solidnych warunków do pracy – zobacz .

Naturalnie godne sporego zainteresowania są również interesujące pozycje książkowe. W wielu przypadkach jest tak, że w szczególności typowo amerykańskie przewodniki motywacyjne mogą dać sporo dobrego. W takim razie: przedsiębiorca, który pragnie zarabiać więcej, nigdy nie powinien zmniejszać pensji własnym pracownikom. Musi sensownie ich zmotywować!