Własna firma w Polsce? Standardowe zjawisko. Wielka strata, że urzędnicy do końca tego nie rozumieją

Własna firma w Polsce? Standardowe zjawisko. Wielka strata, że urzędnicy do końca tego nie rozumieją

Polska firmą stoi, można tak powiedzieć, kiedy zestawimy, jaką mamy ich ilość. To wprost uderzające, iż nasza gospodarka jest napędzana przez małe i średnie firmy, a ponadto, Polska nie jest na pewno rajem dla przedsiębiorców. Skąd więc tego typu popularność tego typu inicjatyw? Możemy powiedzieć, że wielką rolę ma tutaj czynnik zatrudnienia. Skoro ciężko znaleźć zatrudnienie, więc naturalnym rozwiązaniem jest wykreowanie swojego miejsca pracy. Jednakowoż są też pozostałe wytyczne takiej sytuacji.

w pracy

Autor: hackNY.org
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszy który pojawia się na myśli to taki mówiący o tym, że Polak to wielki indywidualista, sam dokładnie wie, jak ma coś załatwić. Skoro szef nie wie, to trzeba się zwolnić i wykonać coś na własną rękę. Polak więc to indywidualista, jaki uwielbia działać, nie lubi czekać, należy mu się własna szansa, jaką dobrze wykorzysta. W ten sam deseń jesteśmy w stanie dodać, że ma to swoje znaczenie historyczne, gdyż skoro jesteśmy takimi nonkonformistami, to dużą rolę odgrywa również kwestia szefowania. Nie chcemy, aby ktoś nam szefował, chcemy mieć coś swojego.

Pamiętaj o tym, że możesz przeglądnąć następne zajmujące wątki – należy zaledwie na danej witrynie www kliknąć w zaznaczony link.

Więcej na temat: urządzenia fiskalne.

Tak również było w naszych dziejach. Przez większą część ktoś nami rządził, ale co chwila powstawaliśmy, bo nie mogliśmy już tego znieść. Możliwe, że również stąd wynika ta chęć własnego biura i firmy, ta potrzeba czegoś swojego tkwiąca w każdym z nas. Z innej strony, polskie państwo zachowuje się czasem jak najeźdźca, gdyż zamiast docenić taką energię Polaków, to działanie, jakie napędza gospodarkę, kreuje jakieś dziwaczne przepisy, przeprowadza nadmierne kontrole, ogólnie utrudnia życie. Jednocześnie urzędnicy traktują właściciela firmy jak potencjalnego oszusta lub osobę gorszą od siebie. Jasne, iż nie wszyscy tak działają. Są wspaniali urzędnicy, tak samo, jak są nieuczciwi przedsiębiorcy, niemniej klimat po prostu nie jest korzystny i to jest niestety fakt, o którym trzeba wspomnieć.

A przez taki klimat wielu młodych ludzi, którzy być może planowali własną firmę zastanowią się nad tym parę razy, czy to zrobić. Najbardziej niepokojące natomiast jest to, iż jeśli tego nie zrobią, to mogą wyjechać za granicę, przykładowo do Anglii i tam założyć firmę, gdzie przepisy są zdecydowanie bardziej przyjazne dla przedsiębiorców. Dobrze jest wcześniej też ceny przedmiotów jakie będą nam potrzebne w naszej działalności, np. dobre materiały eksploatacyjne do urządzeń fiskalnych.