Wciąż zmieniający się rynek pracy

Podejmując decyzję odnośnie wyboru studiów pod kątem popytu na zawód to właściwie loteria. Znamy sytuację, gdy w latach 90-tych było zapotrzebowanie na kadrę zarządzającą (marketing i zarządzanie). Niebawem pojawił się w Polsce system bankowy z prawdziwego zdarzenia. Osoby doszkalające zarabiały krocie, lecz po paru latach pensje zmalały gdyż ludzi z takimi umiejętnościami było po prostu coraz więcej.

Należy więc liczyć się z tym, że zanim skończymy swój szczegółowo przeanalizowany strategicznie kierunek studiów, popyt na ten zawód się zmieni. W tej chwili wystarczy odwiedzić fora, portale poświęcone pracy by dowiedzieć się, jakie profesje w Przemyślu są pożądane na rynku. (Sprawdź oferty pracy samodzielna księgowa) Zatrudniający są zdania, iż największe braki przejawiają się w grupie wprawnych pracowników fizycznych, i to różnych branż i specjalizacji.

Masz ochotę poznać inny punkt widzenia na rozpatrywany w tym materiale problem? Kliknij zatem tu i przeczytaj więcej szczegółów.

Pomimo wyraźnego spowolnienia w branży budowlanej cały czas pojawiają się utrudnienia z zatrudnieniem betoniarzy, zbrojarzy czy operatorów dźwigów lub spawaczy konstrukcji stalowych.

praca księgowa

Źródło: sxc.hu

W dalszym ciągu na dosyć szybki angaż będą mogli liczyć wprawni technicy różnych specjalności – technicy budowlani, mechanicy, elektrycy i energetycy. Cały czas pożądaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi.

Brak kierowców samochodów ciężarowych z potrzebnymi uprawnieniami to również utrapienie pracodawców. Miejmy na uwadze, że ważne w tym zawodzie są kwestie dyspozycyjności, gotowości do podróży zagranicznych, oraz związana z tym znajomość języków obcych. Kandydatów spełniających owe kryteria cały czas wyraźnie brakuje.

praca jako redaktor

Autor: Shannon Hauser
Źródło: http://www.flickr.com

Tak jak w ubiegłych, wśród pracodawców szczególnie poszukiwani są programiści. Żyjemy w czasach, gdzie każde przedsiębiorstwo pragnąc odnosić sukcesy, musi być zaopatrzona w szereg systemów czy aplikacji wspomagających zarządzanie.
Odwiedzajmy fora, portale poświęcone pracy (oferty pracy Przemyśl) – bądźmy aktywni.
Być może sami posiadamy bloga, i potrafimy połączyć przyjemne z pożytecznym zatrudniając się w redakcji portalu internetowego czy też lokalnej gazety (praca redaktor). Internet to wielkie okno na świat, dlatego otwierajmy je jak najszerzej.