Ważkie informacje nt. rozliczeń PIT, zwrotu podatku i zasiłku macierzyńskiego

Ważkie informacje nt. rozliczeń PIT, zwrotu podatku i zasiłku macierzyńskiego

Wszelka osoba, która dostaje jakieś środki utrzymania, musi rozliczyć się z nich z fiskusem. Naturalnie swe środki utrzymania powinniśmy wykazać na właściwym zeznaniu fiskalnym, powinno się także sprawdzić, czy rozliczamy się na aktualnej deklaracji podatkowej. Rozliczenie PIT możemy współcześnie zrobić na parę przeróżnych sposobów. Podatnicy zwykle wybierają rozliczenie PIT przez Sieć, bo jest to łatwy i szybki sposób na rozliczenie każdego podatku. Na pewno rozliczenie pit poprzez Net nie zajmie nam więcej aniżeli kilka minut, do tego zrobimy to bez wychodzenia z domu.

pieniądze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Kiedy już rozliczmy PIT, zostaje nam wyłącznie czekać na zwrot podatku – kiedy zwrot podatku. Ale kiedy zwrot podatku zdobędziemy? Jak długo będziemy na niego wyczekiwać? Zwrot nadpłaconego podatku winien pozostać zwrócony w biegu 3 miesięcy od daty złożenia zeznania skarbowego. Tak więc, jeżeli swoje zeznanie skarbowe złożyliśmy 7 kwietnia, to zwrot podatku uzyskamy najpóźniej 4 lipca.

Jeśli masz ochotę zdobyć dodatkowe informacje na ten wątek, odkryj ponadto (http://transleo.pl/) pozostałe nasze serwisy na pokrewny temat – one także są ciekawe.

Jeżeli zaszła konieczność złożenia korekty, wtenczas trzy miesiące są liczone od terminu jej złożenia. To znaczy jeżeli korektę złożyliśmy na przykład 10 maja, wówczas zwrot podatku zdobędziemy też do 10 lipca. Zwrot podatku zdoła zostać przelany na nasze konto bankowe, jeśli dostarczyliśmy numer konta bankowego, zdoła również pozostać wysłany pocztą na nasz bieżący adres zamieszkania. Jeżeli składamy PIT przez Internet, wtedy nasza deklaracja zdoła być rozliczona rychlej, jednakże nie ma reguły, kiedy pozyskamy zwrot podatku – Cena Biznesu. Może to być 2 tygodnie po złożeniu deklaracji albo również 2 miesiące.

kobieta na urlopie macierzyńskim

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com
Zasiłek macierzyński – kwota oraz okres jego przyznawania zdoła być zróżnicowany i naturalnie zależy od wielu czynników. Minimalna suma zasiłku (zobacz postępowanie nakazowe) macierzyńskiego to 1000 złotych, najczęściej jest ona przyznawana poprzez rok. Należy jednak pomnieć, iż zasiłek macierzyński może zdobyć jedynie jeden z rodziców, nie zdoła być wypłacany zarazem matce oraz ojcu – ile wyniesie mój zasiłek macierzyński.