W życiu każdego z nas przychodzi moment, gdy chcemy „zapuścić korzenie” w jednym miejscu

W życiu każdego z nas przychodzi moment, gdy chcemy „zapuścić korzenie” w jednym miejscu

Najpierw jest to tylko krótkotrwała myśl, która po czasie przekształca się w działanie. Rozpoczynamy poszukiwania, planujemy, a czasem dostosowujemy wiedzione dotychczas życie pod kątem nowego mieszkania. Przyciągają nas zielone ogrody, monitorowane osiedla oraz innowacyjne pomysły.

kredyt

Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com
Kupno mieszkania trzeba zacząć od wyboru lokalizacji. Wolimy zielone tereny za miastem, czy może monitorowane osiedle (przeglądy budynków wrocław) w centrum? Wszystko zależy od możliwości finansowych, tudzież zdolności kredytowej.

Obecnie jednym z najbardziej popularnych sposobów zdobycia funduszy na kupno własnego mieszkania stały się kredyty mieszkaniowe – . Dziś większość młodych osób nie stać na tak duże inwestycje. A jeżeli nawet istnieją osoby które stać na tego typu zakup czy częściowe pokrycie jej kosztu – nadal decydują się na pożyczkę. Okazuje się to bardziej opłacalne niż wydawanie własnych oszczędności czy też zapożyczanie się u rodziny. Kredyt mieszkaniowy jest kredytem długoterminowym, co daje możliwość odpowiedniego rozłożenia spłaty naszego zobowiązania. Banki wybiorą dla nas taki okres kredytowania, który zagwarantuje nam wysokość miesięcznej raty dopasowaną do naszych możliwości finansowych.

kredyt

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Naszym zadaniem jest też poznanie wcześniejszych osiągnięć developera. Bezpieczniej jest zobaczyć jego wcześniejsze projekty i sprawdzić terminowość. Oczywiście tylko renomowana i stabilna firma będzie dla nas zapewnieniem spokojnych nocy. Jeżeli zdecydowaliśmy się na mieszkanie, podpisujemy umowę deweloperską, która jest gwarancją, iż cena mieszkania nie ulegnie zmianie i zabezpiecza nas, w razie gdyby inwestor chciał się wycofać.

Wizja rychłego wprowadzenia się do wyczekanego lokum jest niezwykle obiecująca, ale nie możemy dopuścić do sytuacji, by radość, którą się upajamy była przeszkodą w rzeczowym oszacowaniu lokalu, w którym mamy zamieszkać. Do odbioru mieszkania trzeba podejść wyjątkowo starannie. Jeżeli w tej chwili dostrzeżemy i zwrócimy uwagę na niedociągnięcia, ominiemy późniejszych kosztów za naprawy. Sensowniej będzie wydać fundusze na wyposażenie naszego nowego M.