W jakiego rodzaju funkcje mogłyby być zaopatrzone mikrosilniki protetyczne?

Do przeprowadzania swej czynności stomatolodzy stosują pewnego narzędzia, które emituje odgłos, którego boimy się niemal wszyscy od najmłodszych lat. Tego typu przyrządy można podzielić na kilka sposobów, np.

wg producenta, kraju montażu czy też choćby według ich jakości.

Jednak niezależnie od powyższych kryteriów, mikrosilnik będzie z pewnością rozróżniany także na wersję z prostownicą bezszczotkową i szczotkową. Istnieje sugestia, że te szczotkowe są trochę gorsze od swych konkurentów. Znajduje to także swoje odzwierciedlenie w cenie narzędzia. Kosztują one bowiem o ok. 50% mniej niż mikrosilniki z prostownicą bezszczotkową. I to nawet jednego producenta. Zaledwie parę lat temu można było pokusić się o opinię, że winna była niższa jakość, jednak dzisiaj nie mogłoby być to już zgodne z faktami.

Kiedy pomyślisz, że warto poznać większą ilość danych wiążących się z omawianą tu tematyką, zerknij pod link – tam przeczytasz pokrewne zagadnienia.

Poza tym trzeba zwrócić uwagę, że dzisiaj niezwykle popularne są mikrosilniki produkcji koreańskiej. Kumulują one dwie najważniejsze cechy: Największą jakość przy zachowaniu okazyjnej ceny.

Konsumenci

Autor: Pinio
Źródło: Pinio
Przykładowo już pewien czas wstecz zadomowiły się w Polsce 3 pochodzą z tego kraju podmioty i rywalizują ze sobą pod względem cen, jakości produkcji, gwarancji czy też nawet designem oferowanych produktów. Poszczególne produkty mogłyby także różnić się konkretnymi opcjami. Dla przykładu profesjonalny mikrosilnik powinien być zaopatrzony w opcję zmniejszenia wibracji, uruchamiany nogą sterownik, możliwość zmiany kierunku rotacji (maksymalnie np. 35000/min) i moc chociażby 90W. Taki mikrosilnik protetyczny wyceniony jest na zaledwie ok. 800zł brutto.

Naturalnie na rynku są również znacznie bardziej kosztowne modele, jakie mogłyby być zaopatrzone w opcję sterowania kolanem albo nogą i zabezpieczenia przed przegrzewaniem czy też nawet układ Autodiagnozy oraz informowania o ewentualnych problemach. Tego typu mikrosilnik kosztuje już ok. 2500 złotych.