W jakie sposób urządzić pokój gościnny, by pełnił te podstawowe funkcje? O jakich rzeczach pamiętać?

W jakie sposób urządzić pokój gościnny, by pełnił te podstawowe funkcje? O jakich rzeczach pamiętać?

Mały stołowy często jest przyczyną frustracji oraz niechęci. Szczególnie, gdy spędzamy w tym pomieszczeniu bardzo dużo czasu, to chcemy, aby był urządzony jak najlepiej. Gorzej jak nasz salon ma niewielkie rozmiary, więc ciężko urządzić go w taki sposób, aby spełniał te podstawowe funkcje.

Aranżacja salonu, szczególnie niewielkich rozmiarów nie jest w związku z tym prosta, natomiast kiedy już się dowiemy, w jaki sposób dostrzegać możliwości niewielkiej przestrzeni, to bez wątpienia urządzimy przytulny i funkcjonalny pokój gościnny. Przede wszystkim nawet największy salon nie będzie prezentował się zbyt dobrze, jeżeli będzie w nim rządził bałagan. Przesadnie dużo rzeczy na małej przestrzeni powoduje, iż optycznie się zmniejsza, dlatego jeśli nie zadbamy o właściwy porządek nasz żyrandole (pozostałe informację dostępne będą tu) będzie robił wrażenie miejsca ciasnego oraz przytłaczającego. Jak w związku z tym utrzymać porządek? Dobrym pomysłem są ukryte zakamarki oraz schowki.

salon ze stolikiem i stołem

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Takie dodatkowe miejsce można przykładowo pozyskać, jeśli zakupimy stoliki do kawy oraz stoły z półkami albo szufladkami. Takie miejsce też z pewnością zyskamy jeśli zdecydujemy się na inny typ umeblowania, na przykład stolik szafka rtv.odnośnik do strony rowery stacjonarne rowery stacjonarneZobacz więcej na: Świetnym wyborem są tak zwane pseudo-wnęki. Szafy przesuwane lub system do przechowywania to też niezbyt drogi sposób, by zwiększyć praktyczność każdego salonu. Jednocześnie należy wiedzieć, że rozwiązania takie dość szybko mogą zmniejszyć i tak niezbyt dużą przestrzeń, powodując, iż wszelkie próby na nic się zdają. Najlepiej od razu pogodzić się z tym, iż w małym salonie nie da się wszystkie zmieścić. Zanim zaczniemy więc zastanawiać się nad jego całkowitą przemianą lepiej zrobić porządek ze swoimi rzeczami, czyli pozbądźmy się zbytecznych przedmiotów, jakie do niczego nie są przydatne.

W niewielkim salonie z pewnością nie zmieści się sofa, dwa fotele, stół i dodatkowe rzeczy, jak stolik do kawy i komódka. Co więcej, meble jakie tam wstawiamy z pewnością staną się miejscem na różne szpargały. Gdy usuniemy z pokoju gościnnego zbędne meble rozwiążemy jednocześnie dwa problemy. Z jednej strony zwiększymy dostępną przestrzeń, z kolejnej pozbędziemy się niepotrzebnych rupieci, jakie tylko zagracają miejsce.