W jaki sposób zaprojektować wygląd salonu, aby błogo spędzać czas w tym pomieszczeniu

W jaki sposób zaprojektować wygląd salonu, aby błogo spędzać czas w tym pomieszczeniu

Salon, czyli inaczej rzecz ujmując bawialnia, to szczególne pomieszczenie w mieszkaniu, ponieważ tutaj zazwyczaj podejmujemy gości. Pierwsze wrażenie, jakie robi na członkach naszej familii bądź znajomych, winno być pozytywne, bo w przeciwnym przypadku przybyli mogą poczuć się dotknięci, a nawet nieco zlekceważeni.

jadalnia

Autor: Pegasus PR
Dlatego w w pierwszej kolejności trzeba zatroszczyć się o porządek, czyli tuż przez oczekiwaną wizytą dobrze jest odkurzyć chodniki, pościerać kurz z mebli, a z parapetów pościągać flakony z przekwitłymi już kwiatami.Z kolei najpotężniejsze wrażenie wywrze na gościach aranżacja wnętrza, a meble do salonu okażą się z pewnością prawdziwą atrakcją. Pierwsze skrzypce grają obecnie wszelakiego rodzaju szafki czy kredensy, a komody, które do broszur reklamowych weszły jakąś dekadę temu, nadal pozostają w modzie i cieszą się dużym zainteresowaniem. Gdy właściciele podają popołudniową kawę, to powinni ją położyć na trwałym stole. Najlepszy byłby ten wykonany z drewna bukowego, bo te ze sklejki można z łatwością uszkodzić, np. przy przenoszeniu ich z pokoju do pokoju. A do kompletu przydałoby się jeszcze dokupić przynajmniej cztery krzesła.Jeżeli salon ma dużą powierzchnię, to jesteśmy w stanie puścić wodze fantazji i zaplanować wnętrze w trochę nieszablonowy sposób. Niektórzy właściciele domów decydują się na nowoczesne rozwiązania, a inni wolą te tradycyjne, a nawet te staromodne. Niekiedy udaje się połączyć te style, np. wtedy, kiedy zakupujemy takie meble do salonu – przeczytaj tutaj, żeby zadowoliły gusta tak tradycjonalistów, jak i zwolenników innowacyjności. Kto jednak oczekuje bardziej nowatorskich, czyli rewolucyjnych rozwiązań, pokusi się o aranżacje prosto z gazety.

pokój gościnny

Autor: Maegan Tintari
Źródło: http://www.flickr.com
Przykładowo, meble do salonu można podzielić na parę grup i ułożyć w czterech różnych kątach. Każdy z nich będzie służył innemu członkowi familii. W jednym rogu można postawić biurko z laptopem podłączonym do internetu oraz obligatoryjnie do drukarki.

Odpowiada Ci ten tekst? To super, sprawdź stronę (http://www.rateco.pl/oferta/ozonowanie/) pod tym adresem. Zobaczysz tam więcej informacji na tego typu temat.

Taki kącik do pracy i odrabiania lekcji przyda się właściwie każdemu i to nie tylko lokatorowi. Inny róg może posłużyć jako biblioteczka – wystarczy kupić nawet nieduży regał, a na jego półkach poumieszczać woluminy. W takim układzie nie może brakować komfortowego fotela razem ze stojącą ozdobną lampą. Takie rozwiązanie zapewni pasjonatom liryków spokojny kąt, w którym można z łatwością poświecić się lekturze.
Dla osób rozważających wymianę mebli do kuchni rekomendujemy sklep internetowy Szeroka oferta w tej kategorii po wejściu na link.