W jaki sposób założyć spółkę z.o.o.

W jaki sposób założyć spółkę z.o.o.

Oto niedługi przewodnik, w jakim w trzech punktach opiszę, co trzeba zrobić, by założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Zakładanie spółek z gmlegal to proces, który może trwać parę tygodni, ale znacznie skurczy się, jeżeli skorzystamy z usług kancelarii prawniczych lub radcy prawnego.

Prawo

Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com

Przede wszystkim trzeba spisać umowę w formie aktu notarialnego. Do tego [potrzebna jest oczywiście asysta notariusza. W umowie umieszczamy najważniejsze dane o firmie i zapisujemy ciało zarządcze spółki.

Gdy chcemy funkcjonować na takiej zasadzie dobrze jest wcześniej pójść na rozmowę do radcy prawnego, który zajmuje się tego typu kwestiami. Wyszukanie go również nie przysparza większych problemów. Wystarczy wykorzystać Internet. Jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę hasło radca prawny Katowice z pewnością dostaniemy w rezultacie linki do wielu stron dobrych specjalistów w tej dziedzinie. Nie miejmy obaw czy zwracać się o konsultacje. Nie jest to bardzo kosztowne, a będziemy mieć pewność, że wszystkie dokumenty są w porządku, dostaniemy dokładne informacje o ryzyku jakie może być związane z tego rodzaju formą działalności i rozwiane będą wszystkie nasze wątpliwości.

Założenie spółki z o.o. to zyskująca na popularności ostatnio forma wchodzenia w biznes. istotne jest jednakże, żebyśmy naszego wspólnika biznesowego właściwie wybrali. Powinien być to człowiek, do którego mamy zaufanie, taki którego etykę pracowniczą znamy, aby nie okazało się, że w spółce wszystko robimy tylko my. To są niestety dość niełatwe tematy, zwłaszcza gdy otwieramy firmę z przyjacielem. A zwykle dokładnie tak się dzieje, bo kogóż innego zaprosić do biznesu, jak nie osobę, którą znamy i lubimy? Bądźmy jednakże, mimo wszystko ostrożni, żeby nasze zaufanie nie zemściło się na nas.

Wybierzmy się do świetnego radcy prawnego. Jego zadaniem będzie po prostu pomóc nam w wyjaśnianiu różnego typu niejasności w czasie zakładania spółki. Nim podejmiemy jakiekolwiek decyzje przeszukajmy serwisy adwokatów, możemy je wyszukać również przy pomocy hasła kancelaria prawna Katowice, umówmy się na spotkanie i porozmawiajmy o naszych sposobach rozwoju i o możliwościach.

Czy uzupełniające materiały odnoszące się do opisywanej tu kwestii będą dla Ciebie wartościowe? Jeżeli tak, kliknij ten link – to wiarygodne informacje.

Absolutnie warto dogadać wszystko na początku, niż po fakcie rozwiązywać spory przed sądem.

Źródło: