W jaki sposób zadeklarować się z dochodu szybko i skutecznie?

W jaki sposób zadeklarować się z dochodu szybko i skutecznie?

Wraz z nadejściem kolejnego kwartału, kończy się czas na rozliczenie pit 2016. Każda persona, która w poprzednim roku była zaangażowana na umowę, musi zdać tą deklaracje, w innym wypadku, w momencie dowolnej kontroli, czeka ją kara. Sporo osób wypełnia pit 37, który jest niezmiernie łatwy w obsłudze, spora część pól jest intuicyjna, można uporać się z tym w kilka minut. Niektórzy, zwłaszcza osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, mają mocniej zaawansowane zadanie, jednak też do rozwiązania. Mamy dwie drogi, aby rozliczyć pit 2016 – online lub normalnie. Która z nich jest wygodniejsza?

podatki do zapłaty

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com

Kilka lat temu polski fiskus umożliwił możliwość wirtualnego deklarowania podatku za rok ubiegły.

Kiedy stwierdzisz, że opublikowane w tym artykule informacje są ciekawe, zobacz jeszcze szczegóły w tekście (https://www.certificator.eu/pl/certification/order-russian-conformity-certificate.html). Będą tam tak samo wartościowe dane.

Jest to na tyle komfortowa alternatywa, że nie potrzebujemy opuszczać domu i stać w kolejce na poczcie lub w urzędzie. Lecz nie jest to wcale takie proste. Na początku, żeby w ogóle rozpocząć rozliczenie pit 2016, musimy zainstalować kilka niezbędnych programów, co może potrwać nawet godzinę. Po czym musimy uważnie zorientować się, który pit 2016 należy wypełnić, aby cała nasza praca nie poszła na marne. Przed zainicjowaniem dzieła warto przejrzeć instrukcję. Ważną kwestią jest, aby posiadać podpis elektroniczny (wymagany jest do tego odpowiedni sprzęt). Jeżeli takowego nie posiadamy, może wystarczyć sprawdzenie naszego przychodu za ubiegły rok. Mimo Najnowszej technologi, w obecnym roku pełno osób zadeklaruje pit 16 w sposób klasyczny. Można wydrukować odpowiedni formularz i rozwiązać go osobiście, ręcznie, lub zapytać panią w urzędzie o pomoc. Lecz pamiętajmy, im bliżej końca kwietnia tym więcej osób będzie robić rozliczenie pit 2016, stad też mogą być kolejki – zobacz na Jeżeli jesteśmy mocniej wygodni a przy tym znamy się nieco w sieci online, możemy pobrać odpowiedni program, który nam dopomoże w sporządzeniu deklaracji.

Mnóstwo z nich jest nieodpłatnych, jednak ich użycie czasem uniemożliwia samodzielnie określić fundacji, której ofiarujemy nasz 1 % dochodu – wybierają za nas z góry takową. Gdy już wszystko dobrze wypełnimy, musimy wydrukować formularz i wysłać pocztą lub dostarczyć do urzędu. Nie zapomnijmy o podpisie! Rozliczenie pit (zobacz pit 11 darmowy program) 2016 sporej grupie ludzi nie powinno sprawić kłopotu. Formularze są na tyle przejrzyście sporządzone, że każdy może poradzić sobie z typową wersją. Możemy zadeklarować podatek drogą wirtualną, wtenczas ominie nas czekanie w kolejce na poczcie lub w urzędzie skarbowym.