W jaki sposób wreszcie rozkręcić własną firmę?

W jaki sposób wreszcie rozkręcić własną firmę?

Mam niedużą firmę, która ciągle idzie do przodu. Może z tej przyczyny, iż doskonale znam się na biznesie? Być może tak jest. Jednak w żadnym razie nie można myśleć, iż tylko chodzi właśnie o nas. Fakty są takie, że aby mieć możliwość rozwijać swoją firmę, trzeba po prostu nie bać się nowych możliwości.

Księgowość, finanse

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Np. trzeba w jakiś sposób postarać się wykorzystać to, że Polska jest w Unii Europejskiej. Nietrudno w Internecie natrafić na druzgocącą krytykę tej organizacji, lecz jeżeli dają nam kasę, niby dlaczego mielibyśmy nie skorzystać z takowej szansy? Zwłaszcza, że te wszystkie programy unijne dla małych firm dają olbrzymi zastrzyk kasy. Początkowo uważałem, iż tak naprawdę całkowicie nie mam znaczących szans na pieniądze, lecz jak się później okazało, prowadzona przeze mnie firma spodobała się „jury„. To sympatyczne, a co najbardziej znaczące – kapitalne pod względem finansowym.

W zasadzie to jest tak, że strzałem w dziesiątkę są usługi tych firm, które niejako trudnią się pomocą właścicielom firm. A więc za niewielki procent są w stanie napisać za nas wniosek, pomóc z dosłownie wszystkim. Można powiedzieć, iż taka pomoc jest niemal na wagę złota. Bo choć nie jest darmowa, to jednak prawda jest taka, że płacimy za efekt. A więc jeśli nie będzie sukcesu, nie musimy za nic płacić. Fajne rozwiązanie, które może uchronić nas przed zbędnymi kosztami finansowymi. Unia Europejska da się lubić!

Kredyt w gotówce

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże nie można być ogromnym optymistą – przecież takich ludzi jak my funkcjonuje w naszym kraju sporo. Czyli oprócz dobrego wniosku należy chociażby przedstawić się z możliwie jak najbardziej pozytywnej strony. Mi się udało, dostałem pieniądze, więc może również Tobie się uda. Trzeba próbować, ponieważ ewentualne zyski są całkiem spore. To świetne, iż UE jest w stanie zaoferować takie profity!

Chcę także nieco powiedzieć kilka słów dla polskich rolników. Czyli fundusze unijne dla rolników nigdy nie są tym czymś co jest tak jakby zarezerwowane dla wielkich posiadaczy ziemskich. Nawet jeżeli nie mamy pokaźnego gospodarstwa, tak czy siak spokojnie poradzimy sobie z tym wszystkim. Trzeba mieć na uwadze, iż polska wieś diametralnie się zmienia właśnie dzięki tym funduszom. To wyraźnie pokazuje, że choć Unia ma wiele wad, to zasadniczo daje naszemu krajowi wiele dobrego.