W jaki sposób uchronić psy przed ucieczką, a ogród przed zniszczeniami

Psy, chociaż dla wielu ludzi stanowią wspaniałą pociechę i ochronę, umieją w ogrodzie być dużym udręczeniem. Czasem normalny proces wychowywania psa może okazać się niewystarczający i wpuszczanie psa do ogrodu albo przed dom może skutkować połamanymi krzewami, rozgniecionymi kwiatami, poszarpaną siatką albo nawet atakiem na dzieci.

Co więcej, niektóre psy mają też skłonność do uciekania, na przykład podczas okresu godowego lub po przestraszeniu fajerwerkami w Sylwestra.

Jakim sposobem zabezpieczać się przed tymi niepożądanymi okolicznościami? W dzisiejszych czasach są na to proste , a także wyjątkowo efektywne sposoby – zdecydowanie należy do nich niewidoczne ogrodzenie dla psa (również pod nazwą elektrycznego kojca), jakie jest metodą zupełnie niegroźną i nienarażającą psa na spory dyskomfort.

pies pływający w wodzie

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Zasada działania tego ogrodzenia jest zbliżona do elektrycznego pastucha, lecz jej funkcjonowanie jest o wiele łagodniejsze i skupione tylko na psie. Polega na wstawieniu specjalnego kabla na chroniony przed psem obszar, zamontowaniu nadajnika oraz zakładaniu psu elektronicznej obroży . Kabel, zależnie od możliwości i preferencji właścicieli, może zwyczajnie leżeć na gruncie bądź być lekko zakopany, żeby nie niszczył estetyki ogrodu. W chwili, kiedy pupil przekracza wyznaczoną granicę, łatwe oprogramowanie sprawia, że słyszy on z urządzenia ostrzegawczy dźwięk. Na ogół wystarczy to do odstraszenia psa przed dalszymi ucieczkami. Jednak jeśli pies mimo to kontynuuje przekraczanie granicy, obroża uwalnia lekki impuls powodujący krótkotrwałe napięcie mięśni zwierzęcia. Dzięki temu pupil uczy się w bezpieczny sposób wyznaczonych mu granic bez narażania go jednocześnie na duży stres. Dlatego też niewidoczne ogrodzenie dla psa (polecam legowiska dla psów) nieraz już po paru miesiącach może zostać zdjęte, ponieważ psy – jako bystre zwierzęta – dowiadują się, co im wolno.

Podobne sposoby są wykorzystywane w różnorodnych miejscach (jak przykładowo współczesne hodowle) w celu uchronienia zwierząt gospodarskich – na przykład koni – przed ucieczką albo zgubieniem się w trakcie wypasania bez narażania ich na znaczne nieprzyjemności.

Niewidoczne ogrodzenie dla psa, szczególnie z atestem, jest wprawdzie sporym wydatkiem, ale odwdzięcza się ono w formie pięknego ogrodu, zadowolonych sąsiadów i radosnego psa, który może biegać po wyznaczonym terenie bez bycia uwięzionym przy budzie.news lampy do solarium lampy do solariumBezpieczniej zakupić takie elektryczne ogrodzenia, które są markowe i polecane przed doświadczonych hodowców lub właścicieli psów – wówczas można być pewnym, że wszystko zostało zapięte na ostatni guzik Nierzadko można znaleźć wysokojakościowe ogrodzenia w niebywale znakomitych cenach – z tego względu opłaca się sprawdzać oferty na stronach internetowych.