W jaki sposób stworzyć banner reklamowy?

Jeżeli mamy firmę to oczywiście chcemy ją promować. Forma reklamy zależny jest oczywiście od typu działalności, budżetu i odbiorców naszych produktów albo usług. Możemy reklamować się w internecie, w różnego rodzaju katalogach firm, można umieszczać reklamę w formie grafiki w branżowych portalach, na blogach albo forach internetowych. Dobrze jest również wyjść z reklamą także poza sieć.

Reklama na bilbordach

Autor: Broadway Tour
Źródło: http://www.flickr.com
Jaki rodzaj reklamy wybrać?Reklama zewnętrzna może mieć bardzo różne formy. Najbardziej powszechną i rzucającą się w oczy są naturalnie billboardy. Nie mniej powszechne są tak zwane citylighty, czyli oświetlone reklamy umieszczane najczęściej w ściankach przystanków tramwajowych, ale też wolnostojące. Mnóstwo ogrodzeń czy ścian obwieszonych jest wszelkiego rodzaju bannerami, czyli reklamami drukowanymi na elastycznych foliach albo siatkach. Gdy idzie o reklamy zewnętrzne, które mają przetrwać dłużej niż plakat, to takie właśnie bannery są najtańszym rozwiązaniem.

Jeśli decydujemy się na tego typu reklamę, musimy przede wszystkim przygotować projekty, wybrać folie reklamowe na których chcemy drukować, miejsca, gdzie chcemy ów banner powiesić. Można zlecić całość prac agencji reklamowej, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy zrobili to samodzielnie.

Skąd wziąć materiały

Billboard

Autor: Ursula Stalder
Źródło: http://www.flickr.com

Materiały najlepiej kupować w specjalistycznych sklepach. W internecie bez problemów można wyszukać sklep z foliami, reklamowy albo dla agencji reklamowych – nazwy są różne, asortyment zwykle podobny. Zawiera wszystko, co potrzebne może być do stworzenia materiałów reklamowych. Folie, siatki, wszelkiego typu zaczepy i całe mnóstwo innych. Nie ma również żadnego kłopotu, aby w drukarni zlecić wydrukowanie projektu na przywiezionym przez nas materiale. Powinna to być jednak wysokiej klasy drukarnia wielkoformatowa, ale to chyba oczywiste.

Wieszanie bannerówNie wolno oczywiście umieścić bannera w dowolnym miejscu. Warto zapoznać się z regulacjami związanymi z umieszczaniem reklam w naszej miejscowości. Czasami wystarczy zgoda właściciela posesji na zawieszenie na jego ogrodzeniu bannera, czasami wymagana jest również zgoda z Urzędu Miasta. Przygotowanie reklamy wymaga trochę pracy, ale jeżeli właściwie ją zaprojektujemy z pewnością przyniesie efekty. Więcej na temat reklamy – telebimy z reklamą.