W jaki sposób powinna wyglądać opieka nad osobami starszymi w ich domu?

Seniorzy, nawet ci obciążeni wieloma chorobami oraz pozbawieni sprawności fizycznej mogą mieszkać we własnym domku, pod warunkiem zapewnienia im stałej pieczy drugiej osoby, nadzoru nad ich bezpieczeństwem i pomocy przy codziennych domowych czynnościach oraz toalecie.
Nieodzowne wtenczas mogą okazać się także modyfikacje mebli a także adaptacja wnętrz do zmieniających się potrzeb seniora.

Nadzwyczaj ważne będzie jak najstaranniejsze usuwanie możliwości upadku seniora. Oznacza to eliminację niedużych chodników czy mat, na jakich nietrudno o poślizg. W łazience, która statystycznie jest częstym punktem, w którym dochodzi do upadków, trzeba zamontować specjalne uchwyty w ścianie, dzięki którym osoba starsza będzie w stanie się asekurować, gdy w pobliżu nie będzie nikogo, kto zagwarantowałby jej stabilność.

Jeżeli omawiane w tym wpisie omówienie żywo Cię ekscytuje, to zalecam to opracowanie (www.bestcar-chorzow.pl/) – ono jest równie atrakcyjne, jak artykuł, który właśnie widzisz.

Podobny uchwyt jest pomocny także przy łóżku, aby ułatwić podnoszenie się z poziomej pozycji. Przydać się może też chodzik dla seniora.

sklep - odbicie

Autor: Paul Sableman
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nestor porusza się na wózku inwalidzkim, ważne jest by potrzebne mu obiekty leżały w zasięgu jego wzroku oraz możliwości uchwycenia. Dotyczy to także mydelniczki, luster bądź kubeczka na szczoteczkę w toalecie. Gdy senior opieka nad seniorem gdańsk ma problemy z pamięcią niezmiernie pomocne okazuje się etykietowanie szuflad z najistotniejszymi rzeczami. Dla osób zażywających ogromną ilość lekarstw pomocne są specjalne pudełeczka, grupujące dawki tabletek na rozmaite godziny.

Umożliwia to kontrolę nad terapią oraz zapobiega omyłce bądź pominięciu którejś z pastylek. U niektórych podopiecznych nieodzowne może okazać się też zabezpieczanie łóżka chorego na czas nocny, aby zapobiec wypadnięciu Pacjenta.