W jaki sposób golić się i dbać o męski zarost – wskazówki

W jaki sposób golić się i dbać o męski zarost – wskazówki

Przyszła moda na zarost. Panowie zapewne cieszą się z tego, iż bujny zarost znów jest modny, jednak nie znaczy to, że mogą oni poświęcić mniej czasu na jego pielęgnowanie. Estetyczna broda bądź wąsy wymagają czasu. Idealne golenie nie będzie prędkie jak też wymaga pewnej rutyny pielęgnacyjnej. Na początku musisz otworzyć pory. Możesz na przykład to zrobić przykładając do twarzy zmoczony ciepłą wodą ręczniczek na ok. 60 sekund. Dobrze byłoby golić się np. po wyjściu spod prysznica.

Mężczyzna z zarostem

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Oczyść twarz peelingiem. Może być to żel przykładowo ze zmielonymi łuskami orzechów. Usunie martwy naskórek, który może blokować ostrza jak też szybciej je tępić. Spłucz ciepłą wodą. Kolejne potrzebne artykuły do golenia to oliwka przed goleniem (ażeby nawilżyć skórę. Później wmasuj krem albo piankę do golenia. Zanim rozpoczniesz się golić, winna „poleżeć” na włosach co najmniej 2 minuty. Z jakiego powodu?

Dlatego że tyle czasu zajmuje piankom do golenia ich należyte działanie. Składniki muszą mieć czas, ażeby spenetrować włosy. Jeżeli ogolisz się po przykładowo 30 sekundach, w rzeczywistości golisz suche włosy i powiększasz ryzyko podrażnień. Zacznij golenie „z włosem”. Najlepsze są golarki tradycyjne. Po dwóch pociągnięciach przemywaj ostrze. W ów sposób ustrzeżesz się podrażnień oraz zminimalizujesz liczbę wrastających włosów. Nie naciskaj ostrza, kiedy golisz. W następnej kolejności ogol się „pod włos”. Spłucz wszystko czystą wodą. Wklep krem nawilżający. Niżej wskazówki pomagające pożegnać się z wrastającymi włoskami: Nie gol się za bardzo szybko.

Gol się najpierw z włosem, a nie pod włos.

Jeżeli prezentowany temat Cię zaintrygował, sprawdź koniecznie ten świetny link (https://uniquecos.pl/sklep/kosmetyki/pielegnacja-twarzy/pielegnacja-okolic-oczu/) – przeczytasz w tym miejscu dużo ciekawych informacji.

Nałóż piankę na przynajmniej dwie minuty przed zaczęciem golenia. Czyń celne pociągnięcia i regularnie spłukuj ostrza. Ostrożnie z pianką. To nie jej ilość pomaga się golić, a składniki, które uprzednio mają czas, aby zadziałać. Zbyt dużo piany wręcz utrudnia golenie, ponieważ oddala ostrza od twarzy. Jeżeli jesteś bardzo podatny na podrażnienia, wymień golarkę na taką, która posiada mniej ostrzy. Rzecz jasna unikaj kosmetyków ze spirytusem. Nie wykorzystuj ręcznika, by oczyścić ostrze.

Jeśli oferta firmy jest dla Ciebie ważna, to przejrzyj ofertę (http://bestcar-chorzow.pl/category/auta-na-sprzedaz/), który Ci sugeruje. Na pewno jest tym, czego już długi czas poszukujesz.

Nie zostawiaj także golarki w wilgoci a także wodzie, bo zardzewieje. Regularnie zmieniaj ostrza. Jeżeli masz bujny zarost, zamieniaj je co trzy golenia. Stosuj kosmetyki do brody .