W jaki sposób chronić dokumenty w  podróży?

W jaki sposób chronić dokumenty w podróży?

Jak ochraniać dokumenty w trakcie podróży, w jaki sposób zabezpieczyć się przed ich utratą? Oto kilka konkretnych wskazówek!
Dokumenty w trasie to oprócz pieniążków najistotniejsza rzecz, bez jakiej nie obejdziemy się w trakcie wyjazdu za granicę, zaś ich utrata spowoduje u nas nie byle jaki stres jak też nerwy.

etui na kartę kredytową

Autor: Alex Pepperhill
Źródło: http://www.flickr.com
Poniższe rady z pewnością przydadzą się wszystkim osobom wyjeżdżającym w troszeczkę dłuższą podróż oraz poza Stary Kontynent, ale nie oznacza to, że będą całkowicie niepomocne dla wszystkich wyjeżdżających na koniec tygodnia do jakiegoś z europejskich miast.

Przechodząc do sedna sprawy – ta proponowana strona www prezentuje nieco inny punkt widzenia na tę problematykę, niż to jest opracowane w artykule, który w tym momencie czytasz.

naturalnie dobierzmy nasze potrzeby tyczące się ochrony dokumentów do charakteru naszego wyjazdu.

Nie bagatelizujmy zagrożenia – kradzież może nam się przytrafić tak w czasie długiej trasie z plecakiem gdzieś w tropikach, jak też w Europie, w czasie kilkudniowego wyjazdu. Skrzynka mailowa, chmura – możliwości gromadzenia dokumentów w Sieci jest kilka i zdają się bardzo kuszące, szczególnie w czasach, kiedy na praktycznie każdym rogu możemy przyuważyć internetową kafejkę z drukarką. Jednakże… Co w przypadku, jeśli ktoś włamie się na naszą mailową skrzynkę? Korzystniej nie przechowywać duplikatów na skrzynce mailowej, bo nigdy nie wiadomo, kto dostanie się do niej.

Jeśli masz chęć zgłębić więcej danych na omawiany temat, to zerknij na opublikowany (http://logintrade.pl/) post a znajdziesz pokrewne interesujące informacje.

Jeśli z kolei zamierzamy przechowywać duplikaty w tak zwanej chmurze, pamiętajmy o jak najdłuższym haśle dostępu.

Następnym wyjściem jest kontakt z naszą jednostką do kontaktów w wypadkach awaryjnych, która posiada nasze kopie dokumentów, żeby przesłała nam je mailowo (zaś maila skasujemy po wydrukowaniu zaświadczeń). Przed wyjazdem koniecznie wyekwipuj się także w etui na kartę kredytową.