W handlu oferowane są wycieraczki do auta renomowanych producentów ale kupić można również niedrogie

Ponad 100 lat temu, kobieta z Nowego Jorku podróżująca pojazdem komunikacji miejskiej zaobserwowała wysiadanie, co jakiś czas kierującego tramwajem w celu ręcznego przecierania przedniej szyby tramwaju ze śniegu. Zainspirowało ją to do przyjrzenia się tej niedogodności. Skonstruowała z napędem ręcznym dźwignię sterowaną przez kierowcę, wyposażoną w odpowiednie pióra do wycieraczek umieszczone na zewnątrz tramwaju, służące do ścierania wody lub śniegu. Niedługo po opatentowaniu pomysłu w urzędzie patentowym, prawie każde amerykańskie auto posiadało już zamontowane wycieraczki do samochodu.

wycieraczki samochodowe

Autor: Wolfgang Wildner
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejny Obywatel amerykański w 1919 roku wdrożył wycieraczki automatyczne. Wycieraczki działające z dwiema prędkościami wymyślił błyskotliwy, nieco ekscentryczny profesor, który zauważył, że monotonny ruch wycieraczek drażni jego wzrok. Zaprojektował więc wycieraczki, które robiły co jakiś czas przerwę w pracy. Inżynier pokazał swój system pewnemu koncernowi samochodowemu. Samochodowy producent nie zdecydował się jednak na odkupienie wynalazku lecz szybko zbudował własny mechanizm funkcjonujący na takiej samej zasadzie.

Porównaj:

Wydarzenie w rezultacie było następstwem długotrwałej wojny o zadośćuczynienie. Spór zakończył się pomyślnie dla poszkodowanego wynalazcy, który otrzymał ogromne pieniądze od nieuczciwego koncernu samochodowego. Oferowane współcześnie wycieraczki, różnią się pod każdym względem od swoich poprzedników . Wyróżniają się wysoką jakością produkcji, potwierdzoną doświadczeniem w produkcji doposażenia do aut. Wyróżniają się wysoką efektywnością oczyszczania dzięki idealnemu doleganiu szyny wycieraczki do szyby.

Sprawdź też –

wycieraczka

Posiadają symetrycznie rozłożoną siłę napierania wzdłuż całej długości pióra, co daje zapewnienie dłuższej żywotności wycieraczek. Skuteczniej od klasycznych wycieraczek wygłuszają szum powietrza. Największym plusem nowych wycieraczek jest doskonałe dopasowanie do krzywizny szyby określonego typu samochodu. Poprzedniej generacji wycieraczki do samochodu, mają zamontowane nawet osobliwe kontrolki zużycia gumy.

Zaintrygowały Cię informacje podane w tym tekście? Jeśli tak, to bezpośrednio z tego źródła (http://www.claytonpro.pl/kategoria-produktu/clayton-woski/) możesz przejść do bardziej precyzyjnych treści, które znajdują się w linku poniżej.

Trwałość prawidłowo wykonanych wycieraczek samochodowych, to zazwyczaj prawie 6 miesięcy eksploatacji.