W co warto zainwestować fundusze i którą strategię przyjąć

W co warto zainwestować fundusze i którą strategię przyjąć

Gdy posiadamy dodatkowe fundusze rozpoczynamy zastanawianie się nad inwestycją. Zazwyczaj chcemy aby zysk był niemalże pewny, a straty nie istniały. Jak wiadomo każda inwestycja ma możliwość zakończenia się porażką, jednak przy dobrym przygotowaniu można być naprawdę spokojnym. Fundusz inwestycyjny jest bardzo dobry, rozwiązaniem. Oszczędzać w tej formie może prawie każdy, gdyż minimalne kwoty, które trzeba przeznaczyć, mogą być naprawdę niskie.

Fundusz inwestycyjny to procedura zainwestowania pieniędzy. Fundusz zbiera je od dużej liczby osób oszczędzających i inwestują je w papiery wartościowe. Oczywiście ten sposób zarabiania posiada dobre i złe strony. Nasze środki są bezpieczne. Upadłość tej formy oszczędności jest niemalże niemożliwe. Należy jednak mieć świadomość, że rządzenie funduszem jest stosunkowo drogie. Jeżeli nie mamy pojęcia, jaki fundusz inwestycyjny wybrać, należy zapoznać się z dużą ofertą i dobrać coś najlepszego dla siebie. Ważna jest także strategia inwestycyjna.

Skarbonka

Autor: American Advisors Group
Źródło: http://www.flickr.com

Najpopularniejsze są trzy z nich: stała struktura kapitału, czyli inwestor powinien przeznaczyć środki równomiernie na akcje i obligacje lub też rozdzielić udział procentowy w taki sposób, żeby nie posiadać poniżej 75% w akcjach oraz mniej niż 25% w obligacjach i odwrotnie – więcej niż 75% w obligacjach i poniżej 25% w akcjach. Jest stosowana także strategia kupowania akcji po przeciętnej cenie. To znaczy, że inwestor nabywa większą liczbę akcji, kiedy nie są one drogie oraz mniej, kiedy cena wzrasta. Dzięki temu działania inwestora mają znacznie mniejsze ryzyko. Ostatnią wspomnianą tutaj strategią jest strategia cenowo-wskaźnikowa. Inwestor opiera się wtedy na poziomach cen i wskaźnikach, które wcześniej były już przyjmowane. W dodatku warto dodać, że korzystne jest inwestowanie w mało znane przedsiębiorstwa, które są bardzo dobre. Niezbędna jest ciągła analiza rynku.

Zainwestowanie zawsze jest jakąś formą ryzyka, jednak pełna analiza rynku, może pomóc z odszukaniu najlepszych i najpewniejszych rozwiązań. Oczywiście żadnej decyzji nie można podejmować zbyt szybko. Należy dobrze zapoznać się z ofertami, by wybrać to, co dla nas najodpowiedniejsze. Ulokowanie pieniędzy pochopnie może skończyć się sporą stratą, której na pewno nikt nie chce. Żeby wybrać najlepszą ofertę, należy określić jasny cel, czas inwestycji oraz akceptowalne ryzyko.

Zainteresował Cię tego typu tekst? Zatem zobacz ponadto to, w tym miejscu też zamieszczono tylko świetne informacje (lpsp.pl/), które na pewno Cię zaciekawią.

Dzięki temu prościej znaleźć fundusz, który bardzo nam odpowiada i spokojnie oczekiwać zwiększenia kapitału. Autor