Udany wybór  transportu towarów w biznesie

Udany wybór transportu towarów w biznesie

Razem z otworzeniem się międzynarodowych rynków na handel, kolosalnie wzrosło zapotrzebowanie na transportowe usługi. Dzisiaj każdy biznesmen może importować towary większości kategorii, jeżeli tylko będzie dysponował odpowiednim kapitałem. Lecz odnalezienie współpracownika i dogranie spraw związanych z zakupem to jedno, a sprawne i stosunkowo szybkie sprowadzenie produktów do Polski do już zupełnie inna historia.

transport morski

Autor: michaelaw
Źródło: http://www.sxc.hu
Zdecydowana większość handlowców nie może dysponować w swoich zasobach odpowiednio szeroką transportową bazą, a część nie posiada jej w ogóle. Ale nie ma wcale takiej potrzeby, gdyż zlecanie transportowych usług specjalistycznym firmom zewnętrznym jest przeważnie bardziej ekonomiczne.

Pośród najlepszych dla importu na dużą skalę wymieniana będzie najczęściej spedycja kolejowa a także przewóz koleją. O ile kolejowa spedycja może być ciekawym wyjściem w ramach kontaktów handlowych na jednym kontynencie, o tyle jest trudna do wykorzystania, planując sprowadzenie towarów na przykład z Chin. Wtedy należy poszukać firm świadczących usługi cargo kontenerami na statkach.

Transport kontenerowy to jeden z najbardziej wydajnych i opłacalnych rodzajów międzynarodowego transportu na dużą skalę (Tu znajduje się więcej informacji na temat usług transportowych:). Bardzo dobrze sprawdza się w importowaniu dużej liczby niewielkich towarów lub towarów o większych gabarytach. Produkty włożone do wnętrza kontenera, oczywiście przy założeniu że będzie to zrobione właściwie i z uwzględnieniem wszystkich norm, są bezpieczne i chronione zarówno przed kradzieżą jak również uszkodzeniem. Przy tym transport kontenerowy odznacza się niskimi [TAG=ceny|cetransport (idź tutaj)rynku usług. W sieci swe spedycyjne usługi oferuje wiele firm, z jakich nie wszystkie będą posiadać potrzebne uprawnienia albo koncesje, dlatego stan usług nie zawsze jest najlepszy. W takim wypadku warto mieć świadomość tego, na co zwrócić uwagę dokonując wyboru firmy, która przywiezie kupione przez kogoś towary do kraju (zapoznaj się z ofertą na stronie firmy: ). Podstawowym warunkiem, który spełniać powinien porządny kontenerowy transport (masz więcej pytań?) jest używanie odpowiednich kontenerów oraz zabezpieczanie w nich ładunku za pomocą certyfikowanych plomb, jakie na pewno będą spełniać wymogi celne państw, przez które towar jest transportowany.