Tworzymy działalność gospodarczą

Tworzymy działalność gospodarczą

Mocne wejście Twojej firmy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Zakładanie firmy, na przekór potocznego myślenia, wcale nie okazuje się takie skomplikowane. Należy pamiętać o niezbędnych i prostych etapach. Oto krótki artykuł, w którym opisane jest przystępnie, jak to zrobić.

Duża część dokumentacji jest możliwa do wykonania przez WWW. Należy przejść na stronę gdzie znajduje się formularz Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Jak sądzisz? Czy dane na omawiany temat są fascynujące? Jeżeli tak, to przejrzyj tekst (http://aquablendpolska.com/produkt/automat-do-pojenia-cielat-hl-100/), a odnajdziesz tam mnóstwo fenomenalnych wiadomości, które przyciągną Twą uwagę.

Uzupełnienie dostępnej tam dokumentacji to rejestracja firmy w systemie REGON, określenie stawki podatkowej oraz wpisanie do ewidencji US. Jeśli posiadasz już numer NIP, zostanie on od razu przyznany twojej działalności. W formalnościach internetowych musisz też wpisać dziedzinę działalności – wpisuje się numer Polskiej Klasyfikacji Działalności, który musisz odnaleźć na stronie z wykazem.

Istotnym miejscem, gdzie musisz następnie uzupełnić formalności, jest ZUS. Na witrynie instytucji znajdziesz przydatne instrukcje oraz wzory formularzy do wypełniania. W skrócie sprawę ujmując – należy napisać za kogo będziesz odprowadzać składki ZUS – czy jedynie za siebie (w przypadku indywidualnej działalności), czy również za zatrudnionych ludzi.

O ile chcesz zatrudniać podwładnych, kolejnymi urzędami do odhaczenia stają się PIP oraz SANEPID. Oba urzędy należy powiadomić, że właśnie rozpoczyna się nasza działalność gospodarcza. W przypadku firm gastronomicznych obowiązkowe będzie załatwienie dodatkowych formalności, bo są one dokładniej kontrolowane przez urzędy.

Dotacje unijne to wielka szansa dla biznesu, której nie wolno odpuszczać. Regulacje wspólnotowe to twardy orzech do zgryzienia, więc warto skorzystać z pomocy porządnych agencji doradczych, które wspierają w kompletowaniu formularzy niezbędnych do przyznania środków z UE.

Jeżeli przeglądasz ten tekst to znaczy, że omawiana tematyka Cię zainteresowała – pod linkiem odnajdziesz podobne, tak samo ciekawe informacje.

O ile planujesz zrobić to na własną rękę, koniecznie zaglądnij na witrynę , na której znajdziesz praktyczne instrukcje oraz świeże informacje dotyczące pomocy UE.