Trendy w wyborach klientów na rynku nieruchomości

Trendy w wyborach klientów na rynku nieruchomości

Najbliższy rok przyniesie poważne zmiany w krajowej gospodarce nieruchomościami. Nowa Rekomendacja S oraz ustawa deweloperska nie powinny wpłynąć pozytywnie na poprawę kondycji rynku nieruchomości. Które mieszkania czy domy na sprzedaż będą poszukiwane przez kupujących w najbliższym czasie?

Kredyt hipoteczny

Autor: nickname
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno: tanie i niewielkie. Cena metra kwadratowego zarówno propozycji z rynku pierwotnego, jak i z rynku wtórnego, w dalszym ciągu jest znaczna. Najnowsze wytyczne Rekomendacji S wprowadzają prawdopodobieństwo obniżenia zdolności kredytowej pewnych wnioskodawców, aż o kilkanaście procent. W wyniku czego będą oni wybierali mieszkania nieduże i tańsze, bądź przeniosą zakup w czasie, mając nadzieję na polepszenie warunków kredytowych i odłożenie odpowiedniej sumy wkładu własnego.

Ustawa deweloperska, która zacznie być wiążąca na koniec kwietnia, spowodowała reakcję deweloperów już w tej chwili. deweloperzy chcą sprzedać nieruchomości już wykończone, aby zacząć realizację planowanych inwestycji, zanim ustawa wejdzie w życie. Za obniżeniem cen z rynku pierwotnego idą obniżki nieruchomości z drugiej ręki. To dostateczne powody, aby stwierdzić, że początek 2012 roku, może być odpowiednim momentem na zakup mieszkania lub domu.

Analitycy z agencji pośrednictwa sprzedaży nieruchomości spostrzegli zmniejszenie dynamiki budownictwa indywidualnego. Domy na sprzedaż nie będą więc tak często znajdowały się w ofertach sprzedażowych. Chętni szukają małych mieszkań, na które dostaną kredyt. przewiduje się kolejne obniżki cen mieszkań, ponieważ popyt maleje.

Kredyt hipoteczny

Autor: lumaxart
Źródło: http://www.flickr.com/photos/lumaxart/2136953043/

Największe ceny inwestycji wciąż można spotkać w stolicy. Propozycje odnalezione pod hasłami: mieszkania Warszawa, nieruchomości Warszawa i mieszkania do wynajęcia Warszawa wskazują, że największe ceny są w Śródmieściu. Przeciętna cena metra kwadratowego w tej dzielnicy waha się w zależności od raportu, w przedziale od 12 tys. zł do 14 tys. zł. Mimo dużych kosztów mieszkania w centrum i śródmieściu Warszawy dobrze się sprzedają, ze względu na prestiżową lokalizację i wygodne połączenia komunikacyjne. Wśród kupujących modne są także obszary Ochoty i Mokotowa. Są to na pewno oferty nieruchomości skierowane do osób dysponujących zasobnym portfelem. Jakie obszary zamieszkują osoby o średnich zarobkach? Najtańsze mieszkania pochodzą z: Pragi-Północ, Białołęki i Ursusa.

Sprzedaż mieszkań i mieszkania na wynajem w Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu związana jest ze znacznie skromniejszymi cenami za metr kwadratowy w porównaniu do Warszawy. Bez względu na to lokale czekają średnio ponad 100 dni na sprzedaż. Być może, w aktualnej sytuacji, czas sprzedaży jeszcze bardziej wydłuży się.

Spadającym popytam cieszą się nieruchomości do gruntownego remontu. Nabywcy przywiązują dużą wagę do jakości wykończenia lokalu, za którą niejednokrotnie oddają wszystkie oszczędności.

Zobacz więcej na blogu o nieruchomościach o nieruchomościach o nieruchomościach consultant-gdynia.com.pl/!

Źródło: