Transport nasz codzienny

Ludzie od zawsze podróżowali, od zawsze też przekazywali sobie ważne informacje i produkty na odległość. Wraz z rozwojem przemysłu trend ten szybko wzrósł. Produkty zaczęto transportować statkami i pociągami, a następnietakże używane do tego celu były samochody i samoloty. Współcześnie ciężko już sobie wyobrazić transport bez ogromnych aut, zwanych TIR-ami. Są one normalnym, powszechnym widokiem.

transport

Autor: Pavel P.
Źródło: http://www.flickr.com
Denerwują one wielu obywateli, przede wszystkim tych zmotoryzowanych. Nietrudno się czasem dziwić, przecież jak w każdej profesji, tak i w TIR-ach zatrudnieni są ludzie, którzy mają problemy z poprawnym zachowaniem się na drodze. Na ich obronę działa fakt, przecież są oni tylko trybikami w wielkiej maszynie, mają obowiązek przetransportować towar we wskazane miejsce, a terminy ich poganiają. Z drugiej strony, każdemu zdarza się popełnić błąd na drodze, więc wina nierzadko leży po obydwu stronach.
Nieistotne, czy psioczymy na ten rodzaj transportu czy nie, on jest ciągle obecny w drogowym krajobrazie, co więcej, ciężko bez niego sobie wyobrazić współczesny transport. Można wymienić różne gałęzie współczesnego transportu: spedycję, transport międzynarodowy, transport krajowy czy transport (przeniesiony tutaj) chłodniczy.
Spedycja to w skrócie „profesjonalna organizacja przewozów”, auta przeznaczone do transportu międzynarodowego powinny mieć certyfikaty Euro 3 i Euro 5 (transport i spedycja więcej – więcej informacji). Transport (przejdź) krajowy, jaka sugeruje sama nazwa to usługa polegająca na przewożeniu towarów na terenie naszego kraju, a transport chłodniczy to przewóz różnego rodzaju produktów, które wymagają specjalnych warunków. Branże, korzystające z tego typu transportu to branża spożywcza (warzywa i owoce), farmaceutyczna (leki) czy ogrodnicza (rośliny).
Trudno wyobrazić sobie działanie wielu branż bez odpowiedniego transportu. Warto mieć wiedzę, że polskie firmy trudniące się spedycją są wyjątkowo cenione na całym świecie, zaś w samej Europie plasujemy się na jednym z najwyższych miejsc w tej branży. Wpływ na to mają na pewno nasze kuszące ceny, położenie w sercu Europy, a także znajomość wschodnich rynków; nie zapominajmy o pracowitości naszych rodaków oraz wytrzymałości na ciągłą jazdę też przez kilka dni – poznaj ofertę firmy Amjlogistics.