To niesamowicie istotne, żeby postępować zgodnie z przepisami, jeżeli prowadzisz handel z krajami Unii, pamiętaj o niezbędnej deklaracji

Przedsiębiorcy, którzy handlują z państwami Unii Europejskiej, powinni pamiętać o potrzebie składania deklaracji Intrastat. Z obowiązku tego jednak zwolnieni są ci właściciele, którzy nie osiągną określonych progów statystycznych.

Jak się okazuje, dużo osób wcale nie wie, czym jest rzeczona deklaracja.
Czym jest deklaracja Intrastat?
Deklaracja intrastat to dokument, jaki w celach statystycznych uzupełniają przedsiębiorcy, którzy utrzymują stosunki handlowe z krajami Unii Europejskiej. Zobowiązanie to tyczy się tych przedsiębiorców, którzy przekroczą progi statystyczne podane przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Rzeczone deklaracje składa się na specjalnych drukach Intrastat -Przywóz i Intrastat – Wywóz. Deklaracje można przekazać także drogą online albo z użyciem nośników danych.

Z pewnością interesują Cię bonusy (http://www.secretclient.com/badania-marketingowe/storecheck/). Z radością zapraszamy Cię do naszego nowego tekstu, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Musisz jedynie kliknąć w link.

Potrzeba dopilnować, aby deklarację złożyć w podanym terminie.

drukarka

Autor: Fridl
Źródło: http://www.flickr.com
Czy deklarację Intrastat można korygować?

Czasem dochodzi do sytuacji, że zgłoszenie Intrastat jest nieprawidłowo uzupełnione. Podobne niedopatrzenia może odkryć w równym stopniu podmiot składający deklarację, jak także organ odpowiedzialny za jej przyjęcie. W każdym przypadku niezbędna jest korekta Intrastat, którą trzeba jak najszybciej dostarczyć. Taką korektę również deklaruje się na przygotowanych formularzach. Można ją również dostarczyć w postaci elektronicznej, jak chociażby na płycie cd.

Wszelkie informacje powiązane z systemem intrastat można znaleźć na stronie Głównego Urzędu Statystycznego, jak też na stronie Izby Celnej w Szczecinie, która jest urzędem właściwym dla przekazywania przedstawionych powyżej deklaracji.