Ten, kto posiada dom, który nie jest podłączony do gminnej kanalizacji, musi wykopać studnię i założyć system dostarczy wodę do budynku

System hydroforowy razem z pompą jest niezbędny we wszystkich budynkach, które biorą wodę z własnej studni.
Dziś w miastach niewiele jest posesji, które nie zostały podłączone do systemu kanalizacji.

tabletki
Jednakże w wioskach do chwili obecnej dosyć upowszechnione są systemy, gdzie budynek jest podpięty pod prywatną studnię. Niezbędny jest wtedy hydrofor. Jest to niewielkie urządzenie, które zwykle montuje się w kotłowni czy piwnicy. Rzecz w tym, żeby dzięki jego pracy woda z kranu leciała pod właściwym ciśnieniem — ani nie za mocno, ani nie za słabo. Wszystko ma swe źródła w fizyce, gdyż jest to urządzenie wodno-powietrzne pod ciśnieniem. Hydrofor w środku jest po części wypełniony wodą, a jego górną część wypełnia powietrze. W czasie odkręcenia kranu woda jest czerpana ze zbiornika. Wówczas pod wpływem rozprężonego powietrza ciśnienie malej. Kiedy osiągnie moment najniższy, to zaczyna pracować pompa. Pobiera ona wodę do zbiornika do chwili, gdy ciśnienie znowu osiągnie swój maksymalny poziom. Jej działanie nie jest uzależnione od częstotliwości otwierania kranu w domu. I tak w kółko pracuje ten system. Po co w ogóle nam tego typu urządzenie? Chodzi o to, by woda Mieszacz wody dopływała bez problemów do wszystkich kranów w domu — do łazienki i do kuchni.

Nikt przecież nie chciałby w połowie prysznica zostać z namydlonym całym ciałem, bo okazałoby się, że jest za niskie ciśnienie wody w systemie i nie może ona być wybita na piętro.